37 JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE NOORD-HOLLAND Samenstelling van de commissie Bij de aanvang van het jaar bestond de commissie uit de heren: dhr. C.G. Scheltema (voorzitter) dhr. R. Schimmel (waarnemend secretaris) dhr. A. Boezaard dhr. D.G. Gortzak ir. M.A. Kooij dhr. J.A.F. Soels (PR-waarnemer ir. G. Teders mr. M. Tydeman dr. ir. R. van de Waal ing. J.H. de Jong (technisch adviseur) Mutaties in de commissie Eind december werd in de Napoleonkamer van het Provinciehuis te Haarlem afscheid genomen van dr.ir. R. van de Waal en R. Schimmel, die beiden vele jaren intensief voor de PC hebben gewerkt. De heer J.A.F. Soels heeft het secretariaat overgenomen. De heren ir. M.A. Kooij en ir. G. Teders hebben, i.v.m. hun werk zaamheden, als lid van de PC bedankt. Besloten werd intensief naar nieuwe actieve leden te zoeken, die verspreid over de provincie wonen en ervaring hebben in verschillende vakgebieden Vergaderingen Op 30 januari, 10 april, 3 juli, 11 september, 13 november, 11 december en 23 december 1991 werd er door een klein aantal trouwe leden vergaderd. Discussie onderwerpen Er werd onevenredig veel tijd gestoken in de organisatie i.v.m. herstructurering als gevolg van de door het Bondsbestuur voorgestane decentralisatie. Vooral de aanvankelijk onduidelijke beleids uitspraken van het Bondsbestuur waren onderwerp van discussie. Hiermede in verband kwamen ter discussie: het blad Heemschut, de financiële positie van de PC, het uitbreiden van de secretariaats faciliteiten en het functioneren van het Bondsbureau, de delegatie van bevoegdheden van het Bondsbestuur aan de PC en de PR-aangelegenheden Gevallen De PC tracht in een zo vroeg mogelijk stadium sturing te geven aan met het Heemschut beleid strijdige ideeën. Over niet gewenste sloop- en bouwplannen en de daarmee samenhangende procedures, werden adviezen uitgebracht of werd steun verleend aan bezwaarmakende particulieren te Huizen, Kolhorn, Monnickendam, Overveen en IJmuiden.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 39