PR-aktiviteiten Op 23 april verzorgde de voorzitter voor de Utrechtse sociëteit, voor kunstenaars en kunstlievenden d'Engelenzang een lezing over het Duitse Huis Excursies Op 11 mei werd te Woerden in het Arsenaal een zeer geanimeerde ledendag gehouden. Er waren 60 aanwezigen. Hoewel de bijeenkomst eigenlijk bedoeld was voor Heemschutleden uit de provincie Utrecht, kwam het merendeel van de deelnemers juist uit andere provincies. Op deze dag werd voor het eerst met een kinderprogramma geëxperimenteerd. Met zo'n programma wordt beoogd ouders in de gelegenheid te stellen aan de excursie deel te nemen, terwijl hun kinderen onder de pannen zijn. Overige aktiviteiten en contacten Op 24 januari waren voorzitter en secretaris aanwezig op een bijeenkomst van STIPP (Stichts Promotie Platform). Deze stichting heeft als doel het imago van de provincie Utrecht te verbeteren. Op 4 februari hadden de voorzitter en twee commissieleden een nuttig gesprek met de - inmiddels afgetreden - Utrechtse monumentenwethouder, mevrouw N. van 't Riet. Uit het gesprek bleek dat de bekendheid met Heemschut soms minder groot is dan wel eens wordt gedacht. Een lezing van ir. B.L. Wevers over kasteel "Heemstede" te Houten, georganiseerd door de Utrechtse Kastelen Stichting, werd door een groot aantal commissieleden bijgewoond. De novembervergadering van de commissie, die ook op 6 november viel, werd ervoor afgelast. De voorzitter zette zich, op verzoek van de Commissie Ijskelder te Doorn, ertoe publiciteit te creëeren voor de restauratie van de Doornse ijskelder; vier artikelen waren het resultaat. Met de Federatie Stichts Cultureel Erfgoed vond een gesprek plaats dat nadere gegevens opleverde betreffende de mogelijkheden voor de PC Utrecht zich bij dit servicebureau aan te sluiten. Na ampele overwegingen en intern overleg besloot de commissie daar thans nog niet toe over te gaan. 35

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 37