34 Utrecht De daadwerkelijke situatie m.b.t. het Duitse Huis is helaas nog onveranderd. Inmiddels zijn noodvoorzieningen getroffen en er wordt bouwhistorisch onderzoek gedaan. Eind 1991 is het complex de Ridderlijke Duitse Orde Balije Utrecht te koop aangeboden conform de overeenkomst tussen Lodewijk Napoleon en de Duitse Orde. Veel plannen over het City Project zijn geopperd en bestudeerd. Het projekt hangt nauw samen met de sneltram-problematiek en met de mogelijke annexatie van een deel van Vleuten-De Meern door de gemeente Utrecht. De commissie volgt de hele, ook politiek uiterst explosieve affaire, op de voet. De plannen voor een ondergrondse sneltram zijn in het Utrechtse college van B W afgestemd. Het bovengrondse trajekt ontmoet bijna overal grote bezwaren. Ook de commissie is tegen deze grove aantasting van een groot deel van het oude centrum. Op dit moment lopen alle discussies door elkaar heen. De commissie doet mee in het koor van tegenstanders. Als zij juridisch in de slag moet, weet zij haar taak. De uitbreidingsplannen van het Centraal Museum zijn, zeker voorlopig, van de baan omdat de sneltramaffaire wethouders heeft doen vallen en opstaan. De grootste tegenstander van deze uitbreidingsplannen is nu de portefeuillehouder geworden. Rozenbrug, Woerden De commissie bemoeide zich met het behoud van de Rozenbrug, een ophaalbrug, en het stationsgebouw. De eerste blijft behouden, het tweede komt wellicht op de monumentenlijst. Muntstraat, Wijk bij Duurstede Het beeldbepalende pand Muntstraat 36 staat leeg. Langs informele weg doet de commissie pogingen het pand te behouden. IJsselstein In overleg met de commissie nam de directeur ruimtelijke en juridische zaken schriftelijk stelling tegen het plan het gebied tussen de walkade en de stadsgracht met woningen te bebouwen. Resultaat is dat de oude walmuur zichtbaar blijft en gerestaureerd zal worden. Tevens zal de bebouwing minder intensief worden uitgevoerd. De plannen met betrekking tot de bebouwing van het Zenderpark volgt de commissie nauwgezet. Resten romeins badhuis, Vleuten/De Meern De bezwaren van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek, Heemschut, de historische vereniging ter plaatse en Europa Nostra, ingediend bij de gemeente en de provincie, tegen de plannen de grond te bebouwen waaronder zich een deel van de muurresten van een romeins badhuis en de sporen van een romeins castellum bevinden, hebben geresulteerd in een convenant tussen de bezwaarden en de gemeente: de mate van bebouwing zal afhangen van een nader onderzoek van de Stichting RAAP. Zeist De plannen met betrekking tot grote wijzigingen in de omgeving van 't Rond zijn nog niet geheel rond. De commissie is accoord gegaan met de plannen voorzover die nu bekend zijn. De bouw van 400 woningen in het Lyceumkwartier wordt drastisch beperkt. Overigens werd het bezwaarschrift van de commissie niet ontvankelijk verklaard.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 36