29 Monuiaentencommissies Het aantal gemeenten waar Heemschut in de gemeentelijke monumenten commissie is vertegenwoordigd werd uitgebreid met Aalten. Ook hebben enkele PC-leden op persoonlijke titel zitting in de gemeentelijke monumenten-commissies van Rheden, Huissen, Ubbergen en Gendt. Daarmee steeg het aantal directe en indirecte vertegenwordigers van Heemschut Gelderland tot twintig. Voor het goed functioneren van Heemschut-leden in de gemeentelijke monumentencommissies ontwierp het PC-lid drs. V.M.J.A.N. Collette, in overleg met enkele andere PC-leden, een aantal 'Toetsingscriteria voor het plaatsen van waardevolle objecten op de gemeentelijke monumenten lijst'. Het is de bedoeling deze criteria begin 1992 gereed te hebben voor Heemschut-commissieleden in Gelderland en daarbuiten. De inventarisatie van het buitengebied van de gemeente Nijkerk werd dit verslagjaar ter hand genomen, nadat eerder onder verantwoorde lijkheid van Heemschut Gelderland de binnenstad was geïnventariseerd in het kader van het gemeentelijke monumentenbeleid. Regelmatig publiceerden ook dit verslagjaar.leden van de PC Gelder land artikelen over monumentenzorg en de betreffende beleidsaspecten o.a. in 'Heemschut' en het 'Gelderse Oudheidkundig Contact'. Genoemd worden bijdragen van drs. V.M.J.A.N. Collette, drs. C.J.B.P. Frank, de heer A.A.E.M. Gijsbers, de heer R.E. Lureman, drs. G.J. de Maret Tak en ing. A. Reitsma. Op verzoek van Heemschut zette de gemeente Apeldoorn de bekende, historische pleisterplaats "De Woeste Hoeve" op de gemeentelijke monumentenlijst. Dit interessante gebouw krijgt waarschijnlijk weer een horecafunctie.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 31