26 Woeste Hoeve, Apeldoorn Heemschut Gelderland verzocht de gemeente Apeldoorn de bekende, historische, pleisterplaats 'Woeste Hoeve' op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen. Dit naar aanleiding van de reeds jarenlange leegstand en verwaarlozing van dit belangrijke pand. Canisius Wilhelmina-ziekenhuiscomplex, Nijmegen In Nijmegen boog de PC zich over de afbraak van het Canisius Wilhelmina-ziekenhuiscomplex annex kapel met o.a. fresco's van de kunstschilder Joan Collette: een (bijna) verloren zaak. Hessenberg, Nijmegen De nieuwbouwplannen aan de Hessenberg in deze stad - het terrein van Uitgeverij 'De Gelderlander' - werden kritisch gevolgd. Rabobank, Hattem Een Kroonberoep werd ingesteld tegen het besluit van G.S. Gelderland het uitbreidingsplan van de Rabobank te Hattem, in de beschermde binnenstad op een kwetsbare plaats, goed te keuren. StoomhoutzagerijGroenlo Het voortbestaan van de Stoomhoutzagerij te Groenlo, een buitenobject van het Openluchtmuseum te Arnhem, is in geding. Heemschut volgt de ontwikkelingen op de voet. Stationsgebouw, Lochem Hetzelfde geldt voor de dreigende afbraak van het interessante stationsgebouw in Lochem; de PC ondersteunde schriftelijk het verzoek tot plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst. De Valkenbergf Rheden De onzorgvuldig geprojecteerde nieuwbouw van een zwembad op het kwetsbare landgoed 'De Valkenberg' te Rheden, waarbij een karakteristiek koetshuis moet worden geamoveerd, noopte tot herhaald overleg en het alsnog indienen van een bezwaarschrift. Gemeentehuis, Warnsveld De vernieuwbouwplannen van het gemeentehuis te Warnsveld werden nauwlettend gevolgd. StadskantoorZutphen De ontwikkelingen m.b.t. nieuwbouw van een stadskantoor in het centrum van Zutphenwaarvoor delen van het huidige stadhuis complex zouden moeten wijken, werden op de voet gevolgd. Dijkverzwaringsplannen, IJssel De dijkverzwaringsplannen langs de IJssel bij de 'Nijenbeek' en 'Huize de Poll' werden getoetst en qua (gewijzigd) tracé aanvaardbaar geacht. In Neerijnen was Heemschut Gelderland regelmatig vertegenwoordigd bij gesprekken over de voor de deur staande dijkverzwaring ter plaatse, die een grote aanslag zal betekenen op het te beschermen dorpsgezicht De Wychert, Berg en Dal Intensieve nieuwbouw op het terrein van landhuis 'De Wychert' te Berg en Dal, leidde tot stappen bij het gemeentebestuur van Ubbergen Gendringen Aan de orde kwam het uitbreidingsplan t.b.v. bedrijfsbestemming op Westduits gebied tegenover Huis Landfort bij Gendringen. Klein Vossenhol, Bennekom Met de dorpsraad te Bennekom was er veelvuldig contact over de villa 'Klein Vossenhol', die op de gemeentelijke monumentenlijst is geplaatst, maar door procedurefouten gevaar loopt daarvan te worden verwijderd.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 28