25 Mutaties in de commissie Nadat eind 1990 afscheid was genomen van de TA de heer W. van Keulen en het lid de heer mr.dr. P. Aalbers, nadat al eerder dat jaar de heer ir. D.B.M. Hermans de PC had verlaten, traden in de loop van het jaar tot de PC toe: mevrouw Ch.G. Rambonnet te Elburg, eerder lid van de PC Zeeland, en de heer ir. G.G.L.M. Cremers te Nijmegen, oud-stedebouw- kundige. In de loop van 1991 werd ing. A. Reitsma tot TA benoemd. In de zomer van 1991 volgde de benoeming tot TA van ir. G.G.L.M. Cremers. Vergaderingen De PC Gelderland vergaderde in 1991 acht maal plenair, te weten op: 28 februari, 24 april, 4 juli, 12 augustus, 9 oktober, 6 november, 21 november en 11 december. Regelmatig terugkerende onderwerpen waren de voortgang van de restauratie van het 'Huisje van Salm'de realisatie van de Expositie Jongere Bouwkunst in Gelderland en de voortgang in het gemeentelijk monumentenbeleid in Gelderland, voorzover Heemschut Gelderland daarbij was betrokken. Het functioneren van de PC kwam eveneens aan de orde in het kader van de taakverdeling. Er werd een model ontwikkeld van zogenaamde Heemschut-criteria t.b.v. het werk in gemeentelijke monumenten commissies. De decentralisatie vroeg meerdere vergaderingen de aandacht, dit in samenhang met het (toekomstige) functioneren van de PC. Ook het stroomlijnen van de commissievergaderingen zelf was onderwerp van gesprek. Daarnaast ging veel aandacht uit naar het beschermingswerk. Gevallenbehandeling De sterke toename in het aantal gevallen is te verklaren enerzijds uit een duidelijke groei van het aantal bestemmingsplannen en dito planwijzigingen die door gemeentebesturen zelf en/of particuliere bouwers of project-ontwikkelaars in procedure zijn gebracht. Anderzijds maakt ook het stelsel van berichtgevers - hoewel nog in opbouw en daardoor met lacunes - het mogelijk meer gevallen op het spoor te komen. In totaal kwamen zestig 'gevallen' tijdens het verslagjaar ter tafel. Het is ondoenlijk deze allen te vermelden. Een keuze - naar aard en belang - wordt hier gemaakt. Buiten de Veste, Elburg In Elburg speelt het probleem van bouwen aan de rand van het beschermd stadsgezicht 'Buiten de veste'Heemschut Gelderland maakte bezwaar tegen afwijking van eerder geformuleerd beleid. Herestraat, Wageningen Het plan Herestraat-Wageningenmet nieuwbouw en aanbouw aan het zogenaamde Bassecour, hield ook in 1991 de gemoederen hevig bezig. De PC stuurde een uitgebreide inspraakreactie. Winterswijk Het structuurplan voor Winterswijk noopte tot een uitvoerige inspraakreactie van onze kant.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 27