24 JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE GELDERLAND Samenstelling van de commissie Aanvang 1991 was de PC Gelderland als volgt samengesteld: mr. W.W. Hopperus Buma (voorzitter) dhr. A.A.E.M. Gijsbers (secretaris) ing. A. Reitsma (2e secretaris) mrJHBoersboom drs. V.M.J.A.N. Collette drsC.J.B.P. Frank dhr. J.A. Hanse drs. M.C.I. van Hövell tot Westerflier-Speyart van Woerden ing. A.D. Kusse dhr. R.E. Lureman drs. G.J. de Maret Tak Inleiding Het jaar 1991 was voor de PC Gelderland een arbeidsintensief jaar vanwege de sterke toename van het aantal 'gevallen' dat de aandacht vroeg, en vanwege het feit dat twee projecten, waarmee de PC vanaf 1988 doende was, dit jaar konden worden gerealiseerd. Bedoeld wordt de restauratie van het zogenaamde Huisje van Salm en de totstandkoming van de Expositie Jongere Bouwkunst: periode 1850-1940, die eind 1991 kon worden gepresenteerd. De verjonging van de PC kon dit jaar worden voortgezet; ook werden twee TA's benoemd, hetgeen slagvaardig handelen en het afwegings proces van de vele 'gevallen' binnen de PC zeer ten goede kwam. De contacten met de gemeenten in Gelderland op het terrein van de monumentenzorg werden voortgezet. Het aantal gemeenten waar Heemschut Gelderland is vertegenwoordigd in de gemeentelijke monumenten commissies steeg tot zestien; daarnaast hebben enkele PC-leden op persoonlijke titel zitting in een gemeentelijke monumenten commissie Vooruitlopend op de decentralisatie van de PC, waarover in het verslagjaar menigmaal tijdens vergaderingen en tweemaal op een landelijke bijeenkomst van gedachten werd gewisseld met het Heemschut kader van de PC's en met het Bestuur, kon een eerste aanzet, bedoeld voor intern gebruik, worden vervaardigd. De taakverdeling tussen de verschillende leden van de PC, een vereiste om de decentralisatie te kunnen laten slagen, werd op een aantal globaal omschreven werkterreinen ter hand genomen. Van groot belang voor het functioneren van het gevallenwerk bleek de verdeling van de TA-werkzaamheden over twee technisch adviseurs, die medio zomer 1991 gestalte kreeg.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 26