PR-activiteiten Op 16 maart werd in het verenigingsgebouw te Veenhuizen een thema ochtend over monumentenzorg gehouden. Uitgenodigd waren de Heemschut leden in de provincie Drenthe en de plaatselijke historische verenigingen. Het doel van de bijeenkomst was, informatie te verstrekken over de mogelijke invloed van particulieren en verenigingen op het gemeentelijke monumentenbeleid binnen de Monumentenwet 1988 en de beleidsnota Monumentenzorg van de provincie Drenthe. De PC Drenthe kan bij initiatieven op dit gebied coördinerend of ondersteunend optreden. Overige activiteiten en contacten Het concept van de provinciale beleidsnota Monumentenzorg werd op verzoek van Gedeputeerde Staten van commentaar voorzien. Hetzelfde gebeurde met de concepten van de beleidsnota Monumentenzorg en de Monumentenverordening Meppel op verzoek van het college van Burgemeester en Wethouders van Meppel. Aan de comité's Open Monumentendag in Drenthe werd de suggestie gedaan om op de Monumentendag één gezamenlijk thema centraal te stellen, te weten Bomen en Beplanting. De Stichting Drents Monument, opgericht op initiatief van de PC, werd operationeel. Een boerderij in De Wijk wordt gerenoveerd. Met de eigenaar van de kalkovens in Dieverbrug wordt onderhandeld over aankoop. Het MlP-onderzoek in Drenthe is openbaar geworden. Het secretariaat van de PC kan in eigen huis (Het Drentse Welstandstoezicht) over deze gegevens beschikken. Op de laatste vergadering in 1991 is nog besloten om bij de Drentse gemeenten bezwaar te maken tegen de plaatsing van de z.g. bill-boards langs de wegen. Plan van actie voor 1992 Een uitgewerkt plan van actie ligt op dit moment nog niet voor. De PC Drenthe zal zeker ook in 1992 stelling nemen tegen mogelijke aantasting van cultuur-historische waarden. Daartegenover zullen gunstige ontwikkelingen op dit gebied op zijn minst verbaal worden ondersteund Het contact met de Heemschutleden en de historische verenigingen in Drenthe zal worden versterkt. De technische zaken zullen op de gebruikelijke wijze worden behandeld. Het zoeken naar een nieuwe (vrijwillig) administratief medewerkster biedt voor begin 1992 een goed perspectief. 20

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 22