19 JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE DRENTHE Samenstelling van de commissie Bij de aanvang van het jaar 1991 bestond de commissie uit de volgende leden mr. A. Tchernoff (voorzitter) ir. R. Ritz (secretaris) ing. G.R. Hollema ing. G. Kranenborg dhr. N. Meerburg ing. W.F. Postma ing. H.W. de Vroome ing. Sj. Jantzen (technisch adviseur) De verslaglegging van de vergaderingen en het bijhouden van de administratie werd verzorgd door mevrouw P. van der Sluis. Mutaties in de commissie De commissie Drenthe werd in augustus getroffen door het plotselinge overlijden van de heer G.R. Hollema. Jarenlang heeft de heer Hollema zich zeer actief ingezet voor de bescherming van cultuurmonumenten in Drenthe. Zijn grote deskundigheid als landschapsarchitect vormde een onmisbare ondersteuning voor de activiteiten van de Bond Heemschut, met name voor de provincie Drenthe In verband met zijn benoeming tot burgemeester van de gemeente De Bilt moest de heer Tchernoff (Eelde) afscheid nemen van de commissie Drenthe. Zijn functie als voorzitter van de commissie werd en wordt tot aan de benoeming van een opvolger waargenomen door de heer N. Meerburg (Dalen). Wegens verhuizing naar het buitenland was mevrouw Van der Sluis vanaf oktober niet meer beschikbaar als vrijwillig medewerkster van het secretariaat Gelukkig kon nog in 1991 een begin worden gemaakt met de invulling van vacatures in de commissie. De heer ir. G. Tangerman, architect te Assen, heeft zich bereid verklaard zitting te nemen in de commissie. De heer C. Rodenburg, oud-voorlichter van de provincie Drenthe, werd als PR-medewerker in de commissie opgenomen. Vergaderingen De PC Drenthe vergaderde in 1991 vijfmaal plenair, te weten op 22 februari, 26 maart, 22 juni, 18 september en 26 november 1991.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 21