17 JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE FRIESLAND Samenstelling van de commissie Bij de aanvang van het jaar 1991 bestond de commissie uit de volgende leden drs. J.C. Kroon (voorzitter) mr. W. Sleijfer (secretaris) dhrBAdema drs. G.I.W. Dragt drs. R.P. van Huiten dhr. R. Terpstra dhr. P.M. Vellinga drs. D. van Weezei Errens mw. drs. R. Mulder-Radetsky PR-medewerkster dhr. R. Kijlstra (technisch adviseur) Verslaglegging van de vergaderingen vonden plaats door mw. P. Miedema te Leeuwarden. Vergaderingen De provinciale commissie vergaderde in totaal elf maal en wel op 25 januari, 12 februari, 6 maart, 4 april, 13 mei, 6 juni, 7 augustus, 4 september, 3 oktober, 6 november en 4 december 1991. Discussie onderwerpen Uit de commissie is een "dagelijks bestuur" gevormd, bestaande uit de heren De Kroon, Adema en Sleijfer, die de vergaderingen van de commissie voorbereiden. Teneinde haar activiteiten zoveel mogelijk te optimaliseren en daarbij de nodige prioriteiten vast te stellen heeft de PC een plan van aanpak vastgesteld, dat derhalve als leidraad voor haar activiteiten dient. Daarbij is in het bijzonder een relatie gelegd tussen enerzijds de beperkte middelen in zowel personele als financiële zin en anderzijds de te verrichten activiteiten. Gevallen In elke vergadering vindt aan de hand van een door de technisch adviseur opgestelde lijst bespreking plaats van gevallen, welke voor Heemschut van belang zijn. In het verslagjaar is daarbij wederom een centrale rol toebedeeld aan het behouden van waardevolle elementen binnen ruilverkavelingen en het in 1988 in de provincie Friesland gestarte Monumenten Inventarisatie Project (MIP) en het daarop aansluitende Monumenten Selectie Project en Monumenten Registratie Procedure (MSP) Andere in het oog springende gevallen in het verslagjaar waren (in willekeurige volgorde).

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 19