11 Presentatie met stand De Heemschut-stand was aanwezig op: de Jubileum-discussiemiddag in het Noordzuidhollands Koffiehuis; de Bouwbeurs in Utrecht; de Onderwijsbeurs van de Nederlandse Onderwijs Tentoonstelling in Utrecht; de Fietsvakantiebeurs in de RAI in Amsterdam; de NCM-dag in Antwerpen; openingsmanifestatie Open Monumentendag in Gouda; de Heemschutdag in Hilversum. Verder was Heemschut met materiaal aanwezig op diverse andere locaties van de Open Monumentendag, bij Kerkepad in onder meer Den Haag, Goedereede, Helmond, Meppel en enkele plaatsen in Friesland, op de landelijke Monumentendag in Zutphen en op een Heemschut studiedag in Drenthe. In de Grote Kerk in Deventer is Heemschut permanent met materiaal aanwezig. Exposities Heemschut richtte in 1991 ook diverse exposities in ten behoeve van haar promotie. In opdracht van Heemschut maakte fotograaf Fons Brasser in het kader van de Noordhollandse Toer-in een foto-serie voor een mobiele expositie, die eind 1991 gereed kwam en tot 1994 op diverse plaatsen zal worden opgesteld. In de ABC-expositieruimte aan het Haarlemse Groot Heiligland organiseerden de KNOB en Heemschut samen een expositie over "das Hollandisches Viertel" in Potsdam, die werd geopend door de Duitse ambassadeur de heer dr. K.J. Citron. In de dorpskerk van Steenderen richtte Heemschut een permanente expositie in, en Heemschut Gelderland zette een mobiele tentoonstelling op over Jonge Bouwkunst, die in 1992 op een groot aantal locaties te zien zal zijn. Fietsroutes In het kader van de Toer-in Noord-Holland gaf Heemschut veertien cultuurhistorische fietsroutes uit door Texel, Den Helder, Wieringen, de Duinrand, de Omringdijk, de Streek, het Hoornse Hop, de Schermer en Beemster, de Zeevang, Waterland, de Zaankant, Kennemerland, de Amstel en Vechtstreek en het Gooi. De fietsroutes zijn fraai geïllustreerd met foto's van de fotograaf Fons Brasser. Excursies In totaal organiseerde Heemschut in 1991 voor leden en andere geïnteresseerden vijf excursies en een Ledendag. De provinciale commissie Utrecht organiseerde een Ledendag in Woerden op 11 mei.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 13