10 PR-ACTIVITEITEN Het in 1990 gestarte experiment met PR-medewerkers per provincie, begeleid door een regelmatig PR-medewerkersoverleg, kreeg in 1991 definitief vorm binnen Heemschut, en is intussen uitgegroeid tot een niet meer weg te denken instituut binnen de Vereniging. De in 1990 gestarte nieuwe aanpak om Heemschut duidelijker naar buiten te presenteren werd in 1991 voortgezet, zij het dat de personele bezetting van de Heemschutstand in de loop van het verslagjaar problemen ging opleveren als gevolg van het aflopen van het banenpool-dienstverband van PR-medewerkster Mattanja van Asten per 1 april 1991. Niettemin lukt het toch om Heemschut regelmatig met behulp van de nieuwe professionele stand voor het voetlicht te brengen. Daarnaast werd een eerste begin gemaakt met nieuwe PR-technieken zoals de direct mailings naar perspectiefrijke doelgroepen, het plaatsen van advertenties en het schrijven van artikelen in tijdschriften en brochures. Geheel nieuwe initiatieven waren het uitgeven van een viertal cultuurhistorische fietsroutes en het opzetten van foto exposities PR-medewerkersoverleg In 1991 werden de PR-medewerkers, die nu in acht provincies actief zijn, officieel als lid aan de PC toegevoegd. Er zijn intussen PR-medewerkers in Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel, Gelderland, Noord-Holland, Zuid-Holland en Limburg. De PR-medewerker in Utrecht moest jammer genoeg zijn activiteiten staken. Naar een opvolger wordt nog gezocht. In 1991 werd vijf keer vergaderd. Vast agendapunt is het nalopen van de PR-activiteiten van elke PR-medewerker. Deze bestaan onder meer uit het maken van persberichten, het doen opnemen van artikelen in plaatselijke en regionale bladen, het presenteren van Heemschut op bijeenkomsten en het geven van interviews op de locale en regionale omroep. Op hun PC- vergaderingen is een vast agendapunt wanneer, en hoe Heemschut naar buiten kan treden. In 1991 werd ook een begin gemaakt met het plaatsen van bijdragen van PR-medewerkers in het tijdschrift. Op het PR-medewerkersoverleg, dat elke twee maanden in Amsterdam plaats vindt, wisselen de PR-medewerkers ervaringen uit en worden ze gecoached door de algemeen directeur de heer B.J.M. Duimel en de voorlichter/ eindredacteur de heer J. Kamerling. De PR-medewerkers in 1991: mw. S. Simon, (Oostwold, Groningen) mw. drsR. Mulder-Radetzky (Leeuwarden, Friesland) dhr. R. Kers (Deventer, Overijssel) dhr. ing. A. Reitsma (Nijmegen, Gelderland) dhr. drs. W.H.M. Schutter (Woerden, Utrecht) dhr. J.A.F. Soels WarmenhuizenNoord-Holland) mw. M. van Asten VlaardingenZuid-Holland) dhr. M.J.G. Schlijper (Meersen, Limburg)

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 12