11. FINANCIEN. In de vergadering van het dagelijks bestuur van 6 juni werd aan de hand van een nota van de secretaris, een besluit genomen over het sluiten van een collectief pensioencontract bij Delta Lloyd voor de medewerkers van Heemschut, die een vast dienstverband hebben. Aan de uitwerking van het besluit wordt nog gewerkt. Een goed onderbouwd schriftelijk verzoek om extra subsidie ten behoeve van de buitenorganisatie werd door tussenkomst van drs. L.H. van Eek van de Rijksdienst voor de monumentenzorg gehonoreerd. Dit jaar hebben wederom enkele Heemschutleden schenkingen en legaten gedaan of op andere wijze de zo noodzakelijke financiële middelen aangevuld. De subsidie van provinciale besturen is in alle gevallen niet zo vanzelfsprekend meer. Het bestuur heeft besloten in het kader van de decentralisatie aan de wensen van de provincie besturen tegemoet te komen. Na een discussie heeft het Algemeen Bestuur besloten de ledenvergadering voor te stellen de contributie met ingang van januari 1992 met f 5,- te verhogen. In 1991 zal er in het tijdschrift uitleg gegeven worden over het nut en de noodzaak. Het uitvoerige goed gedocumenteerde en deskundig samengestelde financiële verslag van de penningmeester is op verzoek, te verkrijgen op het landelijk buro. De door de accountant goedgekeurde jaarrekening over 1990 ligt ter inzage op het buro en kan op verzoek worden toegezonden. Het rapport is op het buro in te zien. Heemschut-voorzitter J.Franssen spreekt het openingswoord op de jubileum-discussiemiddag over monumentenbescherming en sociale vernieuwing op 2 februari 1991Halverwege het verslagjaar begonnen de voorbereidingen voor de jubileumviering van Heemschut, dat in 1991 80 jaar oud zou worden.Naast Franssen de forumleden S.Kneppers en J. Schaeferfoto Christian Lucas) 40 ITuinwukbi

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 42