10. COLLEGE VAN TECHNISCHE ADVISEURS. Het op bestuursniveau onder de 2e secretaris Mr. E. Dienaar en op directieniveau onder de technisch directeur ressorterende College van Technische Adviseurs was op 31 december 1990 alsvolgt samengesteld Voorzitter: Mr. E. Dienaar Plv. voorzitter, drs. J.P.J. van der Haagen ir. L.W. Barneveld,voor Groningen R. Kijlstra, voor Friesland ing. Sj. Jantzen, voor Drenthe B. Meffert, voor Overijssel ing. P.D. van Vliet, voor Utrecht ing. F.H. de Jong, voor Noord-Holland ing. O. van Asten, voor Zuid-Holland ir. R.M.Th. Adriaansens, voor Zeeland H.H.M. Strijbos, voor Noord-Brabant ir. K.J.L. Merks, voor Limburg In het verslagjaar werd afscheid genomen van de technische adviseurs W. van Keulen (Gelderland), L.J. van den Boogert (Zuid- Holland), Jhr. Q.A. van Swinderen (Utrecht) en P. Jongens (Noord- Holland) In de ontstane vacature technisch adviseur voor Gelderland en 2e technisch adviseur voor Zuid-Holland was ultimo 1990 nog niet voorzien. Ing. P.D. van Vliet werd benoemd tot technisch adviseur voor Utrecht en ing. F.H. de Jong voor Noord-Holland. Ing. A. Reitsma fungeerde als technisch adviseur a.i. voor Gelderland vanaf 1 augustus 1990. In de vergaderingen van het College kwamen velerlei beschermings- technische problemen van landelijke en algemene aard aan de orde zoals de gang van zake met betrekking tot de beschermde stads- en dorpsgezichten, de beschermingsmethodiek van de door de Bomenstichting geïnventariseerde 8000 monumentale bomen, het functioneren van geintegreerde welstands- en monumentencommissies en de voortgang van het Monumenten Inventarisatie Project (M.I.P. Ook werden de Heemschut-voordrachten voor de Europa Nostra Award 1990 beoordeeld. Bijzondere aandacht werd geschonken aan het door de technische directeur drs. J.P.J. van der Haagen opgestelde 'Plan van actie betreffende de bescherming van historisch-ruimtelijke karakteristieken en cultuurmonumenten'. Dit op 10 mei 1990 door het dagelijks bestuur vastgestelde beleidsplan voor de komende jaren behelst in het kort het volgende 38

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 40