JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE LIMBURG In augustus 1990 heeft het bestuur van de afdeling Limburg node afscheid moeten nemen van zijn eminente voorzitter, de heer Drs. C.J.J.S. Majoor. Door de voorgenomen verbouwing van het Kasteel Vliek te Ulestraten (gem. Meerssen) - t.b.v. de Japanse Teikyo-universiteit- waartegen Heemschut ernstige bezwaren heeft, geraakte de heer Majoor als burgemeester van Meerssen in een positie waarin tegenstrijdige belangen behartigd moesten worden. Het bestuur wil graag de grote verdiensten van de heer Majoor voor de afdeling in het bijzonder en voor Heemschut in het algemeen benadrukken De grote persoonlijke inzet van de heer Majoor, gestut door de vele contacten die hij heeft kunnen leggen, heeft er voor gezorgd dat Heemschut in Limburg een gezicht kreeg. De afdeling is hem hiervoor veel dank verschuldigd. PR-activiteiten Mede door de voorzet van de heer Majoor kregen PR-activiteiten dit jaar grote aandacht. Te noemen valt: Publicaties betreffende monumenten in bladen als "Limburg Management", "Limburgs Milieu", "Heemschut" en "Heemschut Actief11 Interne PR: uitwisseling van ideeën tussen de afdeling Limburg en het centraal apparaat van de Bond/centrale PR- commissie Productie en verspreiding Limburgse Heemschutfolder met antwoordnummer Onderzoek naar mogelijkheden voor apart provinciaal lidmaatschap van Heemschut (door lager contributiebedrag drempel weg nemen). Oriënterende besprekingen van plannen voor video-film over Heemschut Limburg. Standwerk op Monumentendag te Deventer en Restoration-beurs te Amsterdam. Gewilde en ongewilde publiciteit in verband met restauratie van -en nieuwbouwplannen bij- kasteel Vliek te Ulestraten. Het al meer genoemde Kasteel Vliek is dit jaar een belangrijk aandachtspunt voor het bestuur. Tot aan de Raad van State worden de belangen van het monument verdedigd. In zijn eindconclusie komt de Raad van State aan een groot aantal bezwaren van Heemschut tegemoet Acties Punten, naast een veelheid van andere, waaraan voortdurend aandacht wordt besteed zijn: Grindwinning en natuurontwikkeling Midden Limburg (o.a. het STEVOL-projectMidden-Limburg) De vm. Ambacht-Teekenschool te Roermond (arch. Cuypers- het gemeentebestuur van Roermond, aanvankelijk voor dit gebouw geen oog hebbend, heeft inmiddels gevraagd het gebouw op de Monumentenlijst te doen plaatsen. De RDMZ stelt zich afwijzend op) 36

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 38