De bijeenkomsten werden in beginsel in het provinciehuis te 's-Hertogenbosch gehouden, totdat het provinciebestuur ons moest verzoeken vanwege een interne verbouwing tijdelijk andere oplossingen te zoeken. Die werden gevonden dank zij de gastvrijheid van de P.N.E.M., de Monumentenwacht en de gemeente Oirschot Akties van de Provinciale Commissie Noord-Brabant. Vijf gevallen zijn voor de p.c. aanleiding geweest correspondentie te voeren over op handen zijnde plannen. In één geval nam een gemeentebestuur niet de moeite te antwoorden, in één geval meent de p.c. de reaktie van de Rijksdienst te moeten afwachten, die te verwachten zal zijn naar aanleiding van een afschrift van onze brief aan deze dienst, één geval werd aanleiding tot vaste relaties met de Stichting Vesting Heusden en in één geval kwam een bevredigend antwoord van het betrokken gemeentebestuur. Mondelinge informatie leidde er toe dat de PC in twee gevallen van voorgenomen aktie afzag en in twee gevallen zijn bezwaarschriften naar aanleiding van bestemmingsplannen uitgegaan. Ten aanzien van een aantal gevallen meent de commissie haar werkzaamheid te moeten struktureren Vaste contacten werden verzekerd door vertegenwoordigingen van de p.c. in de Commissie Dijkverbeteringsplannen van de Provinciale Waterstaat, de Boerderijenstichting, de Stichting Menno van Coehoorn, de Stichting Vesting Heusden en de Federatie Noord- Brabants-Monumentenoverleg Excursie. De jaarlijkse exkursie had plaats op zaterdag 15 september en was gewijd aan Bergen-op-Zoom en aan het landgoed De Mattenberg van de Stichting Brabants Landschap. Ons lid Sjef Hendrikx en medewerkers van Brabants Landschap maakten van deze dag een succes. Overige activiteiten. Samen met de leden van de Noord-Brabahtse Monumentenfederatie werd een reaktie opgesteld op de beleidsnota Monumentenzorg van het provinciebestuur. Daarnaast stuurde dê p.c. een eigen brief. Samen met het bestuur van bovengenoemde federatie wordt bovendien gewerkt aan de opbouw van een netwerk dat de waakhondfunktie van onder andere onze eigen commissie zal moeten verbeteren. De besprekingen zijn nog niet afgerond.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 37