JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE NOORD-BRABANT Samenstelling van de commissie Bij de aanvang van het jaar 1990 was de commissie als volgt samengesteld mr. H. Bergé, waarnemend voorzitter; H.H.M. Strijbos, sekretaris ad interim, tevens technisch adviseur; A.W.M. Bertens, lid; Jhr. L.E.D.S. van Bönninghausen tot Herinckhave, lid; J.C.M. van der Eerden, lid; P. Hartmans, lid; Ing. Th. G.R. linders, lid; J.A.J.M. van Rosmalen, lid; H.J.P. van der Weem, lid; Ir. J.W.G. Witmer, lid; Dr. ir J.A. Hendrikx, lid. In de loop van 1990 kon W.M. van Weert als lid worden ingeschreven. Mevrouw A. Brij, die al een aantal jaren de vergaderingen van onze P.C. trouw bezoekt en die niet kon worden ingeschreven zonder dat de P.C. daarmee het maximale aantal leden zou overschrijden, kon aan het einde van het jaar eveneens alsnog als lid worden benoemd. Gedurende het gehele jaar zijn pogingen in het werk gesteld om zowel een vaste voorzitter als een vaste sekretaris te vinden. Alle pogingen zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven, zij het dat er per 1 januari 1991 voor het voorzitterschap een candidaat is en voor het sekretariaat een candidaat die voorlopig een half jaar in functie wil blijven en daarna beslissen. Als technisch adviseur fungeerde de heer H. Strijbos, die daarnaast het sekretariaat waarnam. Nog afgezien van de bezwaren die kleven aan deze onverenigbare dubbelfunctie, zal, gezien de omvang van de provincieeen tweede technisch adviseur noodzakelijk zijn. Dank zij de inzet van de PC-leden uit 's-Hertogenbosch en het overige oostelijke Noord-Brabant kon dat deel van de provincie redelijk worden overzien, maar het is onvermijdelijk, gezien de grootte van de provincie, dat in westelijk Noord-Brabant Heemschut teveel ontgaat. Het feit dat steeds meer gemeentebesturen ter-visie-legging van bestemmingsplannen en dergelijke uitsluitend gaan publiceren in huis-aan-huis-bladenbemoeilijkt het op de hoogte blijven ernstig. Aan het verzoek van de zijde van het dagelijks bestuur een candidaat aan te wijzen voor de functie van P.R.-medewerkerkon door de commissie nog niet worden voldaan. Vergaderingen In 1990 vergaderde de commissie acht maal, en wel op 31 januari, 22 februari, 15 maart, 26 april, 27 juni, 19 september, 16 oktober en 28 november. Omdat op 15 maart alleen de benoeming van een voorzitter en een sekretaris aan de orde waren en op 16 oktober een extra vergadering nodig was ter voorbespreking van de provinciale nota monumentenzorg, waren voor die bijeenkomsten uitsluitend de eigen leden uitgenodigd. De vergadering van de provinciale commissie werden meestal bijgewoond door de heer J. van der Haagen, juridisch-technisch direkteur. De vergadering van 22 februari werd bovendien bijgewoond door de heer Vogel, als vertegenwoordiger van het dagelijks bestuur. 34

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 36