Woerden Plannen van de Nederlandse Spoorwegen met het Jugendstil-station van Woerden en de ijzeren voetgangersbrug, die zouden moeten verdwijnen in verband met de verdubbeling van de sporen, worden door de commissie gevolgd. Wijk bij Duurstede. Muntstraat 36, een aardig beeldpepalend pand in deze straat wordt bedreigd. IJsselstein. Er zijn plannen de ruimte voor de oude stadsmuur te bebouwen. Vleuten - De Meern. De commissie houdt zich intensief bezig met het verhinderen van huizenbouw op het archeologisch monument het Romeins castellum en het verhinderen van wegaanleg boven de fundamenten van het Romeins badhuis. Zij diende een bezwaarschrift in en zorgde dat Europa Nostra zich in de kwestie mengde. Zeist. De commissie schreef een brief aan het gemeentebestuur over de plannen met betrekking tot wijzigingen in de omgeving van Het Rond. De commissie diende een request in bij Gedeputeerde Staten over het plan in het Lyceumkwartier vierhonderd woningen te bouwen. Aktiviteiten. De commissie vergaderde negen maal Voor de leden van Heemschut organiseerde de commissie op 9 juni een excursie naar Cothen, Wijk bij Duurstede en de Langbroekerwetering Bezocht werden met name de tuinen van Rhijnestein en Hinderstein. De bewoners van beide kastelen zorgden voor de toelichting. Ook dit jaar bleef de commissie aktief op het vlak van de gemeentelijke monumentenlijsten, -monumentenverordeningen en - monumenten-commissie als uitvloeisel van de brief die in 1987 was verzonden en waarover in 1989 was gerappeleerd. In dit verslagjaar werd het rappel telefonisch voortgezet. In een aantal gemeenten wordt gewacht op de resultaten van het MlP-onderzoek. Het secretariaat van de commissie werd ook dit jaar gevoerd door mevrouw mr. R.E. Verheyen-van Heukelom. Op 7 mei vond het periodiek overleg met de gedeputeerde, de heer J. Hoekstra, plaats. In verband met de gemeenteraadsverkiezingen werd het periodiek overleg met de Utrechtse wethouder voor monumentenzorg uitgesteld tot 1991. Een groot deel van de Utrechtse commissie was aanwezig op de regio-bijeenkomst van Heemschut op 17 maart. In haar vergadering boog de commissie zich onder andere over "Heemschut moet anders verder", een toekomstvisie voor de Bond. 26

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 28