Lopik. De commissie volgt de plannen betreffende de dijksverzwaring met grote zorg. Loosdrecht Het "Witte Huis" wordt met sloop bedreigd. De commissie diende een bezwaarschrift in. De commissie volgt de plannen tot afbraak van de "Rietschans". Zij pleit voor behoud van dit karakteristieke bouwwerk. Maarssen. Over de nieuwbouw naast het gemeentehuis Goudenstein schreef de commissie een protest. Nieuwersluis(gem. Loenen aan de Vecht) Het buiten Over-Holland wordt al jaren verwaarloosd. De commissie schreef het Utrechts Landschap over het door deze stichting aan de bewoner verleende uitstel van restauratie. Rhenen De watertoren op de Koerheuvel is gered. Er komen appartementen in. Utrecht. Over het Duitse Huis schreef de commissie eind 1989 brieven aan de ministers van Defensie en Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. Tevens drong de commissie bij de WD-fractie in de Tweede Kamer aan op kamervragen, die ook werden gesteld. Vervolgens suggereerde zij -met succes- Europa Nostra - de internationale Federatie van Verenigingen tot bescherming van het Europees cultureel en natuurlijk erfgoed - tot de aanname van een motie over het Duitse Huis De gemeente Utrecht laat bouwhistorisch onderzoek verrichten. Op dit moment circuleren drie plannen, waarvan het meest reële plan het zogenaamde Amro-hotelplan lijkt. In dat plan wordt het negentiende-eeuwse deel van de gebouwen horelworden de ridderzaal met de andere veertiende- en vijftiende eeuwse delen representatieve ruimten, terwijl 'de Ridderlijke Duitse Orde Balije Utrecht gedacht wordt in de vijftiende-eeuwse gebouwen. Het Duitse Huis kreeg veel aandacht in de media onder andere door activiteiten van de commissie. In het Utrecht City Project (UCP) buitelen allerlei plannen over elkaar heen. De commissie volgt de ontwikkelingen. Ernstig geschokt reageerde de stad Utrecht op de uitbreidingsplannen van het Centraal Museum, dat het Klaaskerkhof wilde bebouwen en de zes Gronsveltkameren uit 1756 wilde slopen. Inmiddels zijn de plannen ingetrokken. De sneltramplannen van de gemeente bedreigen nog altijd Utrechts oude binnenstad.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 27