f. Komplan. Den Ham. Heemschut werd door gemeentebestuur gevraagd om gesprek over Komplan; men wenst het karakter rond de Brink te handhaven g. Dijkpaal Wilsum. Heemschut pleitte voor herplaatsing van oude dijkpaal. h. Bestemmingsplan Thiemsbrug NW te Hengelo (O). In het betreffende gebied liggen Waterstaatskerk, fundamenten Huis Hengelo, Oude Begraafplaats (Rijksmonument)resten van toegangsweg naar Het Huis met daaraan vier dorpswoningen, en de bedding van de Drienerbeek. Heemschut maakte bezwaar tegen het plan omdat dit slechts incidentele - geen structurele - bescherming van genoemde historische gegevens biedt. i. Brink - Deventer. Heemschut schreef (met succes) B. W. Deventer n.a.v. reacties op het College-besluit af te zien van aanleg van een parkeergarage onder het plein, en pleit voor handhaving van het monumentale karakter van de Deventer binnenstad, j. Monumentenbeleid Provincie Overijssel. Heemschut woonde de informatie-avond in het Provinciebeleid bij en reageerde schriftelijk op de 'Concept-nota Monumentenzorg in Overijssel Excursie Heemschut-Overijssel organiseerde dit jaar de Landelijke Excursie Heemschut, die te Deventer werd gehouden. (6 oktober). Contacten, overige activiteiten. Overleg werd gevoerd met het Provinciaal Bestuur (monumenten beleid) en de gemeentebesturen van Den Ham, Haaksbergen, Enschede, Hengelo, Zwolle, Deventer, Kampen. De samenwerking met Het Oversticht werd tijdens een gesprek met de directie daarvan opnieuw bevestigd, waarbij eveneens opnieuw werd vastgesteld dat de gastvrijheid (vergaderruimte) en administratieve bijstand van Het Oversticht aan Heemschut een gegeven is. Stadsgezicht op Deventer,de stad,waar in 1990 de Landelijke Heemschutdag werd gehouden.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 21