JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE OVERIJSSEL. Samenstelling commissie. per 1 januari 1990: ir. J.M. Veldhuis, voorzitter, Deventer, H.C. Methorst, secretaris, Hengelo, L.S. van Leeuwen, 2e secretaris, Zwolle, B. Meffert, technisch adviseur, A. Buter, Neede, ir. J.P. v.d. Berg, Zwolle, B.J.M. Duimel, Deventer, drs. Z.G.M. Kolks, Delden, J.C.M. Moens, Boekelo, M.H. v.d. Noordaa, Almelo, ir. D.M. v.d. Schrier, Zwolle, drs. M.S.M.M. Berkers, Raalte, A.J. Olthof, Meppel, J. van Kessel, p.r.-functionaris, Deventer en drs. J.P.J. van der Haagen, direkteur technische zaken buro. Inmiddels hebben afscheid genomen de heren drs. Z.G.M. Kolks en J. van Kessel. Als nieuw commissielid kon worden begroet de heer mr. A.C. Nysingh uit Goor. Vergaderingen De commissie vergaderde in 1990 zeven keer, namelijk op 19 februari te Zwolle, 2 april te Zwolle, 14 mei te Den Ham, 6 augustus te Zwolle, 3 september te Zwolle, 29 october te Zwolle, 17 december te Zwolle Gevallenbehandeling a. Stationsoverkapping Zwolle. Rijksmonument. Heemschut schreef B.& W. Zwolle n.a.v. bericht over mogelijke sloop door NS. Rijksdienst sprak zich uit voor handhaven b. Katerveersluis Zwolle. Rijksmonument. Heemschut maakte bezwaar tegen verminking van het monument t.b.v. veranderende functie, en diende een eigen plan in. cKok-panden Kampen Er bestaan sloopplannen (Rijksmonumenten, waarin deel van oude stadsmuur). Heemschut schreef brief, en wenst tenminste handhaven van die muurdelen. d. Haaksbergerstraat - Ripperdastraat Enschede. Zeer fraaie negentiende eeuwse panden a/d Haaksbergerstraat zijn reeds (onverhoeds) gesloopt; Gemeente ontwikkelde grootse stedebouwkundige plannen die het hele staddeel omvatten en sloop van nog meer panden uit negentiende eeuw zullen betekenen. Heemschut nam contact op met gemeente; er zal een gesprek worden georganiseerd met B.& W. e. Schuur bij Molen (monument) te Enschede. De molen stenderkastis Rijksmonument, de schuur staat op de gemeentelijke monumentenlijst. Eigenaar wilde sloop. Heemschut reageerde met brief aan gemeente, die sloopvergunning weigerde 18

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 20