VERSLAG PROVINCIALE COMMISSIE FRIESLAND Samenstelling Commissie. Bij de aanvang van het jaar 1990 bestond de commissie uit de volgende leden (in alfabetische volgorde). BAdemaDokkum Drs. G.I.W. Dragt, Dokkum Drs. J. van der Haagen, Amsterdam Mr. W.W. Hopperus Buma, Warnsveld Drs. R.P. van Huiten, Joure Drs. J.C. de Kroon (voorzitter), Harlingen R. Kijlstra (technisch adviseur), Drachten Mr. E. Loesberg (secretaris)Leeuwarden Drs. R. Mulder Radetzky, Leeuwarden P. Veilinga, Mantgum D. van Weezei Errens, Leeuwarden In verband met het aanvaarden van een werkkring elders legde Mr. E. Loesberg per 1 juni 1990 zijn functie van secretaris neer. Hij werd opgevold door Mr. W. Sleijfer te Giekerk. Verslaglegging van de vergaderingen van de commissie vindt plaats door mevrouw P. Miedema te Leeuwarden. Vergaderingen De commissie vergadert elke eerste woensdag van de maand. In de maand juli werd geen vergadering gehouden. Organisatie en activiteiten Uit de commissie is een "dagelijks bestuur" gevormd, bestaande uit de heren de Kroon, Adema en Loesberg (nadien de heer Sleijfer), die de vergaderingen van de commissie voorbereidt. Teneinde een verdere structurering in haar werkzaamheden aan te brengen heeft de commissie aan de hand van door het dagelijks bestuur opgestelde gespreks- en aanpaknotities zich in het verslagjaar o.m. bezig gehouden met een confrontatie tussen enerzijds doelstelling en mogelijke activiteiten ter bereiking van de doelstelling van Heemschut en anderzijds de beschikbare middelen (mankracht en financieën)Aan de hand daarvan zal nadere besluitvorming plaatsvinden met betrekking tot door de provinciale commissie te stellen prioriteiten en de organisatie van de daaruit voortvloeiende werkzaamheden. Naar verwacht mag worden zal deze besluitvorming in begin 1991 worden voltooid. Gevallenbehandeling Maandelijks vindt aan de hand van een door de technisch adviseur opgestelde lijst een bespreking plaats van gevallen,welke voor Heemschut van belang zijn. In het verslagjaar is daarbij een centrale rol toebedeeld aan het behouden van waardevolle elementen binnen ruilverkavelingen. De provinciale commissie stelt met genoegen vast dat mede als gevolg van haar inspanningen op dit punt, voor behoud van bedoelde elementen een toenemende aandacht van de diverse bij de ruilverkavelingen betrokken overheden valt te constateren. 14

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 16