Excursie In april werd in de stad Groningen een geslaagde voorjaarsex cursie gehouden waaraan 50 personen deelnamen. Overige aktiviteiten Deze bestonden uit: lezing door T.A. over Heemschutaktiviteiten voor het Humanistisch Verbond, afd. Groningen. Deelneming aan regiobijeenkomst te Zwolle. Lidmaatschap secretaris van de werkgroep voor ruimtelijke ordening van de P.v.d.A. Periodiek overleg met de dienst Ruimtelijke Ordening van de gemeente Groningen. Deelneming aan open monumentendag (stand rondleidingen). Kontakten Overleg met een vijftal verwante organisaties vond plaats en bij gelijktijdige akties: onder behoud van eigen verantwoordelijkheid en identiteit. PR-ZAKEN GRONINGEN. In 1990, vanaf mei, toen de PR-medewerkers "officieel" begonnen, waren de aktiviteiten van de Groninger PR-medewerker PR-bijeenkomsten bijwonen in Amsterdam, in het Korenmetershuis. Hier werd een gezamelijke PR-koers uitgezet en nagedacht over methodes, doel en effekt van PR voor Bond Heemschut. De resultaten uit deze bijeenkomsten gingen weer mee naar de vergaderingen van de Provinciale Commissie Groningen. De PC richtte een eigen PR-commissie op, die een provinciale ledendag voorbereidt. Verder vertegenwoordigde de Groninger PR-functionaris de Bond tijdens de Landelijke Heemschutdag in Deventer, in het Comité Open Monumentendag en op de Open Monumentendag in Groningen, en ook op de beurs Restoration '90 in de RAI. Een gunstige bijkomstigheid voor de Groninger PR-medewerker is dat zij werkzaam is bij de lokale radio in Groningen, als radio verslaggeefster, en Heemschut en aanverwante onderwerpen onder de publieke aandacht kan brengen. Zo kregen o.a. de volgende onderwerpen via de radio aandacht: de schade aan monumenten door de bonte knaagkever, de bouwhistorie van het middeleeuwse Calmerhuis in hartje Groningen, de boze plannen van de gemeente met de Westerhaven, enz. Voor de omroepcollegas kan mevr. Simon bemiddelen en informeren in monumentenzaken. De PR-medewerker Groningen verzorgde ook bijdragen voor het tijdschrift Heemschut en de Nieuwsbrief.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 15