8 J. Herman de Roos te Rotterdam. Jan van der Valk te Tilburg Mr. C. G. J. Bijleveld te Nijmegen. D. de Vries Lam te Groningen. Mr. S. R. Bakker te Zierikzee. G. Stapenséa te Sneek. J. B. de Beaufort te Goes. Joh. C. Kerkmeijer-te Hoorn. J. A. van Dongen te Breda. E. Janssens te Sluis. Henri Polak te Laren (N.H.) Mr. F. J. D. C Egter van Wissekerke te Brielle. Dr. A. E. van Giffen te Haren. M. Teerling te Vlissingen. BESTUUR. In de plaats van den heer J. H. W. Leliman, die overleed, werd door de Algemeene Vergadering van den 27sten Mei 1921 gekozen de heer A. A. Kok, architect te Bussum, en in de plaats van den heer K. P. C. de Bazel, die be# dankte, de heer Prof. Dr. H. Brugmans, te Amsterdam. BUITENLAND. Uit het buitenland werden geen jaarverslagen ontvangen. BINNENLAND. Het Adviesbureau van Heemschut ontving ontwerpen ter verbetering uit: Alkmaar, Ameland, Baardwijk, Barger Oosterveen, Bergen op Zoom, Borne, Breskens, Brielle, Brouwershaven, Cuyck, Delfzijl, Denekamp, Duizel, Elshout, Emmen, Enschedé, Ewijk, Garijp, Geertruidenberg, Geldrop, Gilze, Gouderak, Groede, Harderwijk, Heerent veen, Hengelo, Kampen, Lemelerveld, Lisse, Lonneker, Made, Moerdijk, Monnikendam, Moordrecht, Nes, Ommen, Oostburg, Oostvoorne, Oss, Oud Appelscha, Oudenbosch, Oudenhoorn, Raamsdonksveer, Reuzel, Ridderkerk, Rijsoord, Steensel, Uden, Udenhout, Vierlingsbeek, Vriezenveen, Wissenkerke, Ijlst en Zuidzande. Tegen de ontsiering, die Delft bedreigt door het plan, om een electrische tram# lijn langs het Oude Delft te leggen, heeft Heemschut met kracht gestreden. Aan het gemeentebestuur werden adressen gezonden, besprekingen hadden plaats met den Burgemeester van Delft en met een Commissie uit de Gedeputeerde Staten van Zuid#Holland. Voor het restaureeren van de kerk in De Rijp werd een subsidie gegeven. Als lid in de schoonheidscommissie te Baarn in plaats van den heer J. H. W. Leliman, die overleed, werd aangewezen de heer J. van Laren, architect te Hilversum.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1922 | | pagina 8