11 Een advies werd gegeven omtrent den doorbraak nabij het Waagplein te Alkmaar. Aan den gemeenteraad van Amsterdam werd verzocht, in het belang van het behouden der schoonheid, de terreinen der Waterleiding bij Zandvoort niet tot openbare wandelplaats te bestemmen. Aan dit verzoek is voldaan. Gepoogd werd, het landgoed „Vollenhoven" bij De Bilt in zijn tegenwoordigen toestand te doen blijven. Aan de Vereeniging „Hendrick de Keyser" werd een subsidie verleend voor het herstellen van haar toebehoorende huizen te Amsterdam- Advies werd gegeven omtrent het weder aanbrengen der blazoenen van Dijk# graaf en Hoogheemraden van 1645 in den gevel van het voormalig gemeente# landshuis van Rijnland te Halfweg. Met ingenomenheid werd vernomen, dat de gemeenteraad van Amsterdam een schoonheidsbepaling in de bouwverordening heeft opgenomen en dat de gemeenteraad van s>Gravenhage een reclameverordening vaststelde. Het behouden der molens in Friesland, die wegens het stichten van electrische gemalen overbodig zullen worden, bleek niet mogelijk. Het ligt in de bedoeling, een album uit te geven, waarin zal worden afgebeeld, hoe fraai ons land in vroeger tijd was, en hoe het later is ontsierd. Instemming werd betuigd met een adres, door de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland aan den Minister van Waterstaat gezonden, in welk adres met kracht wordt opgekomen tegen de plannen om een electrische tramlijn in het Gooi door het Naardermeer te doen gaan. Over het vellen van boomen in het Haagsche Bosch werd aan het Staatsbosch# bedrijf geschreven. Dit antwoordde, dat slechts die boomen worden geveld, die zijn blijven staan, nadat de stormen van dezen winter alle boomen in hun omgeving hadden doen vallen. Zulke vrijstaande boomen toch waaien spoedig om en richten dan groote schade aan. Nu de gemeente Harderwijk een terrein heeft aangekocht, waarheen de vuilnis# belt, waar tot dusver de voormalige Hortus Academicus voor diende, zal worden verplaatst, zal getracht worden, het ontwerp van den heer D. F. Tersteeg, dm dien tuin weder het aanzien te geven dat hij om zijn geschiedkundig verleden verdient, te doen uitvoeren. Aan de heeren Mendelssohn Co. en P. H. Vermeulen Co. te Amsterdam werd dank betuigd voor wat zij voor het behoud der schoonheid deden, door de gevels Heerengracht 412 en Heerengracht 216—218 met zorg te laten herstellen. Het gelukte niet, te voorkomen, dat de gevel Heerengracht 450 te Amsterdam door een nieuwe bekapping werd ontsierd. Aan Gedeputeerde Staten der Provincie Utrecht werd verzocht maatregelen te nemen tegen de motorvaartuigen in den Krommen Rijn, die door de buitenplaats Nieuw Amelisweerd nabij Utrecht stroomt. Deze vaartuigen toch beschadigen de oevers zoodanig, dat de boomen daardoor ontworteld worden. Op het gevaar, dat voor een huis aan het Breed te Hoorn dreigde is de Vereeni# ging „Hendrick de Keyser" gewezen. Pogingen werden gedaan, om het afbreken van een molen te Sluis te voorkomen.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1922 | | pagina 11