10 komen, een andere plaats aan te wijzen, opdat die weg, welke tot de mooiste in Friesland behoort, niet zou worden ontsierd. De Minister van Waterstaat werd gewezen op de buitensporige verbreeding tot 29.50 M. van een gedeelte van den rijksweg tusschen Naarden en Laren, waar# door, noodeloos, oud houtgewas is verdwenen. Een subsidie werd verleend om een schilderachtigen molen te Leerdam te kunnen behouden. Sedert werd echter bericht ontvangen, dat dit subsidie niet kon worden aanvaard, omdat de eigenaar den molen wilde sloopen. Inzake het ontwerp der Boschwet werd een adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal gezonden. Het gelukte niet, het vellen van boomen op het dorpsplein te Renesse te beletten. Op een huis van 1666 te Blokzijl werd de aandacht van de Vereeniging „Hendrick de Keyser" gevestigd. Op verzoek van Heemschut aan het Provinciaal Bestuur van Noord#Holland werd een reclame onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude verwijderd. Aan het gemeentebureau van Vrouwepolder werd een subsidie gegeven voor het herstellen van den kerktoren te Gapinge. Het vellen van alle boomen te Workum kon worden voorkomen. Voor het herstellen van het tolhek aan de Leidschevaart onder Heemstede werd een subsidie gegeven. Op verzoek der Vereeniging van Directies van Nijverheidscholen, werd in de plaats van den overleden heer J. H. W. Leliman als lid der „Commissie tot bevordering van aesthetisch en doeltreffend teekenonderwijs" aangewezen de heer A. A. Kok. Pogingen werden gedaan om het sloopen van huisjes bij de Dijkpoort te Hattum te voorkomen. Aan de Vereeniging „Delfia" te Delft werd een bijdrage gegeven ter bestrijding van de kosten, door haar gemaakt bij haar actie tegen het ontsieren van het Oude Delft door een electrische tramlijn. Het dempen van eenige grachten te Sneek kon worden voorkomen. Een subsidie werd gegeven voor het bewaren van de laatste plaggenhut te Drachten- Het uitbreidingsplan van Baarn deed de vraag rijzen, of het, bij uitvoering, niet ten gevolge zou hebben, dat de bosschen, welke de schoonheid dezer ge# meente uitmaken, zouden verdwijnen. Daar echter de gemeenteraad besloot, om de aan H. M. de Koningin#Moeder behoorende bosschen niet in het plan op te nemen, werd dit gevaar gekeerd en behoefde Heemschut geen stappen te doen. Toen een klacht in kwam over het vellen der boomen aan het Bezuidenhout te SfGravenhage, werden inlichtingen ingewonnen. Het bleek, dat de boomen ziek werden geacht en daarom moesten verdwijnen. Naar aanleiding van het voornemen, om de stoep aan den Dam van het Koninklijk Paleis te Amsterdam door een terras te vervangen, werd aan het gemeentebestuur verzocht, dit niet te doen, omdat daardoor het meesterstuk van Jacob van Campen zou worden geschaad.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1922 | | pagina 10