11 loopig de werkzaamheden staken, in afwachting van nadere maatregelen. De heer C. A. Lion Cachet, raadslid te Vreeland, stelde een andere plek beschikbaar, waar het gebouwtje niet hinderde. Heemschut gaf een subsidie voor de ver* plaatsing, zoodat de ontsiering voorkomen werd. Naar aanleiding van het meer en meer vol bouwen van de tuinen der huizen aan de Heeren? en Keizersgrachten te Amsterdam werd verzocht, de van ouds bestaande bepalingen, welke dit vol bouwen beletten, doch in 1911 zijn opge? heven, weder te herstellen. Pogingen werden gedaan, om te verkrijgen, dat bij het vergrooten van het stationsemplacement te Amsterdam het Oosterdok zooveel mogelijk zal worden gespaard. Het slechten der wallen te Hulst, waarover Heemschut reeds vroeger advies gaf, zal voorloopig niet geschieden. Toen werd vernomen, dat adressen aan den gemeenteraad van Haarlem waren gericht, om te verzoeken, de verordening tegen ontsierende reclame buiten wer? king te stellen, werd op handhaving dier verordening aangedrongen. Het gelukte niet de boomen in de fraaie plantsoenen te Goes te redden. Aan den gemeenteraad van Steenwijk werd verzocht, geen bouwgrond te ver? koopen in het fraaie park, dat indertijd door de gemeente in eigendom verkregen werd. Op dit verzoek werd gunstig beschikt. Met veel sympathie nam Heemschut kennis van de adressen, door het Genoot? schap „Amstelodamum" en de Vereeniging ,,Hendrick de Keyser" gezonden aan Burgemeester en Wethouders van Amsterdam in zake het bebouwen der tuinen der huizen aan de Heeren? en Keizersgrachten. Een'molen nabij de Hoornbrug te Rijswijk zal waarschijnlijk niet kunnen worden behouden Aan den gemeenteraad van Sluis werd een adres gezonden, om aan te dringen op een verordening tegen ontsierende reclame. De voorgenomen demping der tuinen te Leeuwarden kon worden voorkomen, daar het mogelijk bleek, aan de eischen van het verkeer op andere wijze te voldoen. Op verzoek van den burgemeester van Geertruidenberg werd aangewezen, welk gedeelte der vestingwerken om zijn schoonheid bij het slechten verdiende te worden gespaard. Een 'standaard?korenmolen te Wanneperveen liep gevaar, te worden gesloopt. Daar Heemschut den molen niet kon aankoopen, werd het geval onder de aan? dacht der vereeniging „Hendrick de Keyser" gebracht. Toen bericht werd ontvangen, dat de gemeenteraad van Enkhuizen besloten had, als werkverschaffing de Vest te doen afgraven, waardoor de schoonheid ernstige schade zou lijden, zijn stappen gedaan, om dit te voorkomen, zoodat de Vest behouden bleef. Het vellen der fraaie boomen in de Sixlaan te Hillegom kon worden belet. Van de boomen langs den straatweg onder Duivendrecht konden er althans eenige worden gered. Toen bericht werd ontvangen, dat een eikenbosch bij Oudemirdum in Gaaster?

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1921 | | pagina 11