12 verblijdende gevolg gehad, dat de Minister een circulaire aan de Provinciale Besturen heeft gezonden. Aan den gemeenteraad van Haarlem werd door Heemschut een adres ges richt om, naar aanleiding der ontsiering van de Groote Markt door een lichts reclame, op het dak van een koffiehuis geplaatst, te verzoeken, een reclames verordening te maken. In een onderhoud, dat de le Secretaris met Burgemeester en Wethouders van Enkhuizen had, drong hij er op aan, het westelijk deel der Paktuinen als daar, dat nu een plantsoen is, niet voor nijverheidssterreinen te bestemmen, daar de gemeente voor dit doel over andere gunstig gelegen terreinen beschikt. Aan den Burgemeester van Schiermonnikoog werd, op zijn verzoek, de tekst van een reclamesverordening gezonden. Daar watertorens, wanneer zij een goeden vorm hebben, een landschap tot sieraad kunnen strekken, werd aan het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening een brief gericht, om daarop de aandacht te vestigen en de voorlichting van Heems schut aan te bieden. De Directeur van bedoeld Bureau verklaarde zich tot samenwerking bereid, waarvoor hem de dank van Heemschut toekomt. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar verzochten Heemschut, met de Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst te zamen een commissie te willen vormen, om een ontwerp voor een gebouw aan het Waagplein te beoors deelen. Aan dit verzoek is voldaan. Toen vernomen werd, dat het Bestuur der Domeinen het voornemen had, een gedeelte van de door den beroemden architect Pieter Post van 1665 tot 1668 te stGravenhage aan de Kanonstraat gebouwde Geschutgieterij voor afs braak te verkoopen, werd door Heemschut een adres aan den Minister van Financiën gezonden, om er op te wijzen, dat door die afbraak de schoonheid van 'ssGravenhage ernstig zou worden geschaad. Daar sedert ook andere lichamen zich deze zaak hebben aangetrokken mag worden verwacht, dat het gebouw ongeschonden blijven zal. De le Secretaris, A. W. WEISSMAN.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1916 | | pagina 12