Daar achter bevinden zich 6 laden met verguld koperen, geperste rozetten, achthoekig van vorm en dienend voor ladetrekker. Daarop volgt het mid denstuk, bestaande uit een uitschuifbare klep die dienst doet voor schrijfblad. Het bovenstuk wordt eveneens gesloten door schuifbare cylinderdeurtjes uit verticale latten. Op de hoeken aan de voorzijde staan een paar korintische zuiltjes, achtzijdig in doorsnede, op overhoeks geplaatste hoge sokkels, die onder als poot dienst doen. Bij de geopende stand van het bovenstuk ziet men drie deurtjes met panelen, welke versierd zijn met Chinese voorstellingen in hout, ivoor en goudlak. Het geheel wordt boven af gedekt door een lichtgrijze marmeren plaat, die ver kropt is boven de zuiltjes. De sokkels, cylinderdeur tjes, klep en zijwanden zijn versierd met ingelegde strakke biezen. 36. Tafel in de Lodewijk XVI-kamer uit 1776, be schreven als afbeelding 26. De 4 poten zijn onder nog verbonden door een rank regelwerk met kruis en boven door het even gebogen tafelraam, waarop het marmeren blad rust. De wat „taps" toelopende poten zijn gecanneleerd en hebben onder en boven met 'n rozet versierde huizen. Hierin worden de regels constructief met pen en gat „opgesloten". Aan de on derzijde van het tafelraam hangen ijle bladslingers af, die in het midden opgebonden zijn aan een con- solevormig blokje, dat versierd is met een gestrikt lint. 37. De Tafel van blauw en wit geschilderd beuken hout heeft gecanneleerde poten, naar onder dunner wordend. Deze hebben aan de bovenzijde een met 87

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1951 | | pagina 85