zijn wellicht uit Lyon afkomstig, gelijk ook het vloer kleed in Frankrijk schijnt vervaardigd te zijn. 30. De Dubbele deur, behorende bij de vorige ka mer, is omsloten door een eenvoudig „architraaf" (timmermans uitdrukking) die boven half cirkel vormig omloopt. Elke deur heeft (van beneden naar boven gaand) een laag, een hoog en een laag paneel. Het eerste is versierd met een rozet; het tweede met een medaillon in camee-vorm, omstren geld met een uit een acanthuskelk ontspringend ran- kenspel; het bovenste met een uit een mensenhoofd spiralende bladwinding. De halfcirkelvulling in het tympan bestaat uit een urn met ruggelingsstaande putti, omhuld door tere acanthusranken. 31De Schoorsteen in de kamer hierboven beschre ven, heeft een wit marmeren mantel, wiens wangen aan de voorzijde pilasters hebben, versierd met ijl „pompeiaans" ornament. Boven wordt elk dezer pilasters bekroond door een rechthoek met spelende putti; terwijl het fries tussen hen is versierd met putti en guirlandes. De boezem van de schoorsteen heeft een vaste spiegel met vergulde lijst, die boven halfcirkelvormig beëindigd is. Het geheel wordt dan bekroond door een lijst met het rankenfries, dat de wanden afsluit tegen het plafond. 32. De Porseleinkastin plan trapeziumvormig, is gefineerd met wortelnotenhout. Het onderstel is aan de voorzijde gebuikt en heeft drie laden die geflan keerd worden door kantstijlen, eindigend in con- solevormige lage poten, waarop het meubel rust. De bovenkast heeft twee deuren met glaspanelen, 84

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1951 | | pagina 82