gelglaspanelen en opzij overhoeks staande pilasters, waarop bevestigd zijn een barometer en een ther mometer, elk van het jaartal 1753 voorzien. Uit de stijlkritiek kan men aannemen, dat het meubel toen gemaakt is. De gegolfde toogkap heeft een midden versiering van spiegelglas, waarin geëtst zijn een mannelijk en een vrouwelijk familiewapen. Blijk baar is dit als alliantiewapen bedoeld en zou er op kunnen wijzen, dat dit schrijfkabinet voor huwelijks geschenk is vervaardigd. 18. Armstoel van iepenhout, waarvan de kniepo- ten, eindigend in bokkehoeven, zijn omzoomd door een kraalprofiel, en onderling verbonden door een I-vormig kruis. Aan de voorzijde is de zitregel in plan gegolfd, terwijl de zijregels slechts even gebo gen zijn. De wat terugliggende armstutten dragen armleggers, voorzien van trijpkussentjes. Ook de zitting is van dit gebloemde trijp. Het rugraam heeft een gebogen omranding met open middenblad, dat direct op de achterregel bevestigd is. 19. Hogerugstoel van iepenhout. De gladde knie- poten, eindigend in bokkehoeven, gaan met een kleine verkenning (sprong) over in de gegolfde zit- regels, die aan de voorzijde geschulpt zijn. De zit ting, bekleed met iets later trijp, is uitneembaar. De gladde, binnenwaarts-gebogen achterpoten gaan over in de rugleuning. Deze bestaat uit smalle, tel kens in tegengestelde richting geplaatste c-krullen; aan de binnenzijde gaan ze over in een openge werkt middenblad. Volgens een merknummer is deze stoel uit een serie van 12 stuks overgebleven. 78

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1951 | | pagina 76