herinnerende kniepoten eindigen in een even uitge dijde zool. Zij zijn versierd met acanthusblad en schelpmotieven, en gaan reeds vloeiend over in het tafelraam. Dit laatste is aan de onderzijde met c-krul- len verrijkt en draagt het rechthoekig tafelblad, dat langs de zijkanten geprofileerd is. 16. Schrijfkabinet of hoge secretaire in geopende stand. Het is uitgevoerd in gefineerd wortelnoten hout, dat met biezen van satijnhout is ingelegd. De hoge onderkast toont het orgeltype, staat aan de voorzijde op bolpoten, en heeft drie laden, geflan keerd door consolevormige kantstijlen. Het klap- deksel staat bij gesloten stand hellend en daarachter bevinden zich laatjes, vakjes en een door een deurtje gesloten middenvak. De tweedeurs bovenkast met nieuwe spiegelglas-panelen wordt bekroond door een gegolfde toogkap. Bij geopende stand ziet men de laatjes en een door een deurtje gesloten midden vak, geflankeerd door twee kolommetjes, waarop een koperen Mercurius en Minerva staan. Het meu bel wordt bekroond door de alom voorkomende toogkap. 17. Schrijfkabinet of hoge secretaire van gefineerd wortelnotenhout. Het hoge onderstuk, rechthoekig in plan, is aan de voorzijde gebuikt en heeft opzij overhoeks staande, gegolfde kantstijlen, die tevens als poten dienst doen. Het middenstuk met laatjes en vakjes wordt afgesloten door een schuinstaand klapdeksel, dat het monogram P.V.A. draagt. Bij ge opende stand rust deze klep op uit te trekken re gels. Het tweedeurs bovenstuk heeft geslepen spie- 77

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1951 | | pagina 75