schilderde portretten te kunnen ophangen. Op de schoorsteenboezem is bevestigd een vaste spiegel in gesneden lijst met daarboven een paneel, dat oor spronkelijk een schilderij als schoorsteenstuk bevatte. Een holle kooflijst met geornamenteerde rand vormt de overgang naar het vlakke plafond. Zowel de schoorsteen als het tegenovergestelde wandvlak heb ben verguld koperen kaarshouders (appliques). Het huisraad in deze kamer is nieuw. 11Hoek van een kamer met houten betimmering. Deze bestaat uit een lage, rijk geprofileerde lambri- zering, plaatselijk met lofwerk versierd en in de hoe ken met holle overgangen. De diepe vensternissen met consolevormige zitbankjes en verscholen kasten voor berging der blinden hebben schuiframen en worden boven door flauw gebogen vlakken beëin digd. De holle overgang der wanden is als een paneel behandeld en sluit het vroeger met stof beklede wand vlak scherp af. Op het penant is een rijk gesneden spiegel over de volle hoogtehet glas hiervan is nog in drie gedeelten opgebouwd. Een rijk geornamenteerd stucplafond met in de velden realistisch gemode- leerde voorwerpen, sluit het geheel af. 12. Het Kabinet van gefineerd wortelnotenhout heeft een onderstel dat aan de voorzijde op klauw- poten rust en volgens de hoogtedoorsnede buikvor- mig gegolfd is. Tussen de overhoekstaande en ge golfde kantstijlen bevinden zich de laden met nieuwe koperen trekkers (Lodewijk XVI type). De twee- deurs bovenkast heeft panelen, gevat in s-vormig geschulpte stijlen en regels. Een sterk bewogen toog- 75

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1951 | | pagina 73