in stuc afgepleisterde wand rhythmisch ingedeeld is door pilasters en terugliggende vakken. De laatste zijn aan de bovenzijde versierd met gemodeleerd stucornament. Tenslotte geeft een holle kooflijst een vloeiende overgang naar het plafond, dat omlopen de lijsten heeft, die plaatselijk door ornamenten ver levendigd worden. De achterwand heeft boven de deur als „supraporte" of „deurstuk" een hoogrelief in stuc, voorstellende drie speelse „putti" (kinder figuurtjes) met wereldbol en landkaart. 5. Het Stucwerk der gang op de hoofdverdieping toont verfijnde bloemslingers, opgehangen in de middens der pilasters en vakken. In deze laatste ziet men tropheeën, samengesteld uit: lictorenbundels, scepter en wierrookvat, symboliserend: macht, heer schappij en geloof. Ook de „kooflijst" is op be paalde plaatsen versierd met schelpen en c-krullen, waardoor decoratieve accenten ontstaan. 6. Sierraam uit een huis, dat in 1772 door de stok viskoopman Jan Koolhoff tot pakhuis in gebruik genomen is. In late rococovormen toont dit smeed ijzeren hekwerk een symmetrische omkrulling, waar in boven een lichtgebogen fries het opschrift staat: de twee stokvissen. Voorts zijn in het midden twee gekruiste, vrij realistisch geheelde stokvissen, en onder een koolvormig monogram met de initialen J.K., alles de trots van Jan Koolhoff uitlaaiend. 7. Trappenhuis met trap. Hier zijn de vloer en borstwering van grijs geaderd Italiaans wit marmer, de trapboom en de treden van eikenhout, de balus- ters met leuning van notenhout. De rijk gesneden 73

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1951 | | pagina 71