stad enkele belangwekkende gebouwen op, wijzend op een beginnende uitbreiding van haar grond gebied. De bekende Brugse architect Huib. Hoste was de ontwerper van de Sint Jozefskliniek, waaraan we hier moeten herinneren. In het nieuwe gedeelte, ten Noordwesten van de stad, buiten haar omhei ning, bouwde men de moderne Christus Koningkerk als parochiekerk voor de jongst ontstane harer wijken. Het nieuwste en tevens voornaamste moderne gebouw, dat duidelijk getuigt van de ver ruiming van Brugge, is het nieuwe station op Sint Andries. In de jaren 1938—1939 voltrok men het volgens de plannen van de Brusselse architecten Josse en Maurice Kriekinge. Toen toch werd het station, voor het verkeer hinderend gelegen in het centrum van Brugge, opgegeven en vervangen door dit meer Zuidwestwaarts gelegen en zo eenvoudig als sierlijk gebouwencomplex. Alles laat toe te veronder stellen dat de uitgestrekte braakgronden, tussen het oude en het nieuwe spoorstation, binnen afzienbare tijd zullen worden bebouwd en er ter plaatse een nieuw, aantrekkelijk stadskwartier zal tot stand komen. Hier achten wij ons aan het einde van ons bondig geschiedkundig en kunsthistorisch overzicht. Daarin kon het ons uitsluitend te doen zijn om uit de lijvige annalen van onze interessante, Westvlaamse stede enkele, belangwekkende bladzijden af te lezen. Terugblikkend naar het verleden, stellen wij vast dat geen andere onder de Middeleeuwse steden op Vlaamse bodem in dezelfde mate als Brugge prat mag gaan op onvergankelijke roem en tevens op een weelde van herinneringen, zo gaaf en ongeschonden 75

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 87