waar Karei met zijn hof, de legaat van Rome en de bisschoppen van Metz, Verdun en Doornik haar be groetten. Onder triomfbogen door trok de voorname stoet naar Brugge, waar straten en huizen met tapijten waren behangen. Het huwelijksbanket hield men in het prinsenhof, waar de genodigden niet minder dan dertig tafels bezetten. Het aanbrengen van de benodigdheden voor het opdienen had ver schillende schepen gevergd. De geschiedenis van Karei de Stoute eindigde echter ontzettend treuriger dan zij begon. Op 5 Januari 1477 sneuvelde hij in de slag bij Nancy en slechts na twee dagen ontdekte men zijn gans verminkt lijk. Sedert 1561 rust zijn stoffelijk over schot in het marmeren mausoleum naast het praal graf van zijn dochter Maria in een zijkapel van de O.L. Vrouwkerk te Brugge. Voor deze twee Boer- gondiërs werd de Zwinstad alzo een residentie voor eeuwig. (Afbeelding 2 en 24) 2. De Brugse bouwstijl De hang naar weelde uitte zich in Brugge ge durende het Boergondisch tijdvak der XVe eeuw in tal van monumentale burgerlijke en religieuze ge bouwen, die alsdan het stadsbeeld kwamen verrijken. Zij zijn het, samen met de menigvuldige laat- gothische baksteengevels, die heden ten dage nog langs de straten domineren. De kerkelijke bouwwerken, die er in die eeuw oprezen, blijven van zuiver gothische of laat- gothische stijl, zonder dat daarin een specifiek Brugs accent duidelijk uitkomt. In de burgerlijke bouw kunst der laat-gothische periode overheersen daaren tegen lokale Brugse bouwprincipes. Deze profane architectuur van het einde der XlVe en XVe 46

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 52