drukke warenhandel, doch openden er tevens be langrijke filialen van hun grote financierskantoren. Evenals voor de Oosterlingen verheugde Brugge zich in de vestiging van nederzettingen van Italiaanse kooplieden binnen zijn wallen. De Genuezen bezaten er hun gemeenschappelijk huis sedert 1399 en het tehuis der Venetiërs de Venetiaanse loge was aangekocht van de Brugse familie Van der Beurze. Op het plein daarvoor gelegen en tussen de huizen van Genuezen en Florentijnen, kwam sedert de XVe eeuw de oudste internationale stadsbeurs tot stand, waar op bepaalde tijdstippen in de beurs- tijd poorters van de stad en vreemdelingen van allerhande nationaliteit elkaar ontmoetten om zaken te doen. (Afbeelding 12)De Italianen brachten naar Brugge voortbrengselen uit de wereld van de Mid dellandse Zee men denke aan de aluin uit de pauselijke staten behoudens waren, die zij zelf in voerden uit het Nabije en Verre Oosten, zoals spece rijen. Deze waren werden op de Brugse wereldmarkt begeerde retourvrachten voor de Duitse hanzeaten. De Noord-Italiaanse steden, Florentië, Lucca en ook Siëna hebben, door de oprichting van verschillende bijkantoren hunner banken in Italië, gedurende de XlVe eeuw Brugge ook tot een zeer voornaam financie-centrum verheven. Sedert het begin dier eeuw openden er de Peruzzi en de Bardi uit Floren tië, de Bellardi uit Lucca en de Buonsignori uit Siëna hun bijhuizen. Dino Rapondi, de bekende financier uit Lucca, speelde op het einde der XlVe eeuw zowaar een voorname rol in het leven van Brugge. Eindelijk hielpen ook kooplieden uit het Iberisch schiereiland met hun koopwaren de Brugse wereld markt verrijken. Zij voerden lederwaren en metalen in, alsook lichte wol, welke de wevers in de kleine 39

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 43