BIBLIOGRAFIE Het historisch materiaal, Mechelen betreffende, is ontzaglijk. Het bestaat uit de talloze documenten en registers van het zeer rijke stadsarchief, uit tal van handschriften en kronijken, en uit een ganse biblio theek zo oude als nieuwe geschiedkundige werken. Het gaat dus niet op, hier een volledige bibliografie over deze stad aan te leggen. Trouwens, dit werd reeds elders en meermaals gedaan o.m. in het pracht werk: „Mechelen de Heerlijke" onder redactie van Dr Rob. Foncke uitgeverij Plantin, Mechelen (van 1938 tot 1947)Ten andere in het werk van Leo de Wachter: „Repertorium v. d. Vlaamse Gouwen en Gemeenten" 4 delen, De Sikkel te Antwerpen, kan men de opgave vinden van alles wat over Mechelen verscheen. Wat meer speciaal de samenstelling van dit boekje betreft wil de schrijver er op wijzen dat hij, waar een auteur slechts eenmaal werd geraadpleegd, deze met een voetnota vermeldt. Deze werken die meermaals werden geraadpleegd, en soms op de voet gevolgd, worden dus hier per hoofdstuk, aangegeven. HOOFDSTUK I: De zeer interessante en baan brekende artikelen van J. Uytterhoeven over het ontstaan en de ontwikkeling van de eerste stads kern, in de Mechelse tijdschriften: „Mechlinia" 1921 tot 1932, en „Mechelse Bijdragen" 1934 tot 1941; ook in menig artikel verschenen in „Toe risme", het Orgaan van de VI. Toeristenbond. Werd ook geraadpleegd het boek van deze auteur, in samenwerking met Dr. Jur. V. Steurs: „De To ponymie van Mechelen", uitgave De Regenboog te Borgerhout—Antwerpen. 117

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 125