seum te AntwerpenHet Mu seum te Constanz en dat te Lindau am Bodensee, het Landesmuseum te Zürich, de Musea te Bern, St Gallen, Winterthur en vele andere. De catalogi en gidsen van deze musea bevatten veel merkwaar digs. De Führer van het Ham- burgsche Museum door Dr Otto Brinkmann van 1894 is nog steeds een vraagbaak en een model. N.B. Bij de opgave der literatuur kon niet naar volledig heid gestreefd worden. Er is echter voldoende gegeven om ieder, die op een of ander onderwerp dieper wil ingaan op gleed te helpen. Bovendien worden in vele der opgegeven boeken literatuurlijsten over speciale onderwerpen gevonden. In de Vrije Fries, het tijdschrift van het Friesch Genootschap, dat ook reeds meer dan een eeuw bestaat, en in de aan Kunst en Cultuur gewijde tijdschriften is ook veel te vinden, evenals in de Leeuwarder Courant, die bron voor de geschie denis van ons dagelijksch leven gedurende bijna twee eeuwen. Dr Wumkes heeft de gegevens voor zijn Stads- en dorpskro niek (17001900) voornamelijk hieruit saamgelezen. De hoofdbron is echter de studie van de voorwerpen zelf, waarvan uitgebreide collecties te vinden zijn in de Leeuwar der Musea, het Friesch Museum met zijn uithof Stania State te Oenkerk en het Princessehof met zijn annex het Coulon- huis. De opgegeven literatuur is te Leeuwarden gemakkelijk te raadplegen in de Provinciale bibliotheek, de Stedelijke biblio theek, die van het Friesch Museum en die van het Museum het Princessehof. Voor een groot deel is ze ook aanwezig in de Universiteits- en andere groote bibliotheken in de overige provincies van ons land. 123

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 126