Achtereenvolgens bouwde hij het Hotel du Bois aan de Lange Nieuwstraat, het hotel waarin thans het gesticht van de Dames van het Christelijk on derwijs gevestigd is; in de Keizerstraat, het hotel de Fraula (thans ingenomen door een wasscherij), het hotel Osterrieth aan de Meir, en in dezelfde straat het hotel van Susteren dat later het Konink lijk Paleis werd. Voor den bouw van het hotel van de Dames van het Christelijk Onderwijs verkreeg van Baurscheit de vereischte ruimte door slooping van het 16de- eeuwsche patriciërshuis van den Spanjaard Pedro Dargo, maar voor den koergevel behield hij frag menten van den bestaanden bouw die hij in zijn nieuwen gevel opnam en ze er harmonieus in ver werkte. Dezelfde bouwmeester ontwierp ook nog een nieuw gebouw voor de Munt en, in de onmiddellijke om geving van Antwerpen, de kasteelen Boekenberg en Zorgvliet. Het meest uitgesproken rococo is de gevel van het hotel Osterrieth en minstens even sterk het kasteel Zorgvliet; het Koninklijk Paleis daarentegen wordt door de aanwending van pilas ters grootscher en tevens zuiverder en rustiger van lijn dan zijn andere scheppingen waar de or- nementatie overheerscht. De oorspronkelijke salons van het Paleis bleven, ten minste op het gelijkvloers volkomen gaaf; zij vertolken nog in hun decoratie de verfijnde weel de van het tijdvak waarin zij gebouwd werden. In al de overige hotels van van Baurscheit ging het aristocratisch karakter te loor en is er hoogstens nog fragmentarisch in een marmeren schoorsteen of in eenig snijwerk van ramen en deuren aanwezig. 73

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 90