(aan de tegenwoordige Cellebroedersstraat), van de O.L. Vrouwebroeders (aan de Meir), van de Karmelieten (aan de Graanmarkt waarvan zij ge heel het Arsenaalplein innamen); de Arme Claren (aan de Clarenstraat), de Abdij van Pieter Pot (aan de Hoogstraat). Van het klooster der Falcontinnen blijft alleen nog een monumentale inkompoort aan de Falconrui over, van de overige hoogergenoemde in het ge heel niets meer. Zij werden als afbraakmateriaal aan den meestbiedende verkocht onder het Fran- sche regime. Enkele hebben zich nadien elders in de stad ge vestigd zonder daarom hun ouden luister te kun nen terugwinnen. Dit is o.m. het geval met de Do minicanen en de Arme Claren. Eveneens voor de paters Capucienen. Deze laatsten waren eertijds gevestigd aan de Paardenmarkt waar zij een lan delijk 17e eeuwsch kerkje bezaten, het Capucie- nenkerkje zooals het in den volksmond genoemd werd, en dat in het begin van deze eeuw de plaats moest ruimen voor de huidige St Antoniuskerk. De Capucienen zijn thans gevestigd aan de Ossen markt. De Annonciaden welke opgericht werden onder Albrecht en Isabella zagen eveneens hun klooster sloopen. Hun kerk echter is gespaard gebleven, maar werd ten dienste gesteld van den protestant- schen eeredienst. Gebouwd volgens de plannen van den architect-schilder Coeberger in een men geling van gothiek en renaissance, siert zij thans nog met haar wit-steenen gevel en klein klokken torentje de volksche Lange Winkelstraat. Voor de Jezuïeten is het een ander geval gewor- 50

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 63