moest men een brugje over de Suikerrui over en hij leidde naar St Janspoort, aan het einde van de straat. Buiten deze twee groote verkeerswegen, vond men oudtijds en nu nog, deze van de Korte en Lange Nieuwstraat welke parallel loopt met het Kipdorp en evenals het Kipdorp uitstralen naar de Kip dorppoort. Ook de Meir gaat dezelfde richting uit, doch als voorname verkeersweg is de Meir eerder van jongeren datum. Aanvankelijk was deze straat niets meer dan een moeras (vanwaar trouwens de naam Meir of Meer). Later werd zij een verbin ding met de rui der Vaartstraat tot aan de Wieg- straat ten gerieve van de brouwerijen van de Kam menstraat. Nadien zijn er zich huidevetterijen ko men vestigen, tot in de Huidevetterstraat toe, en geleidelijk is zij dan de rijke buurt van patriciërs huizen geworden. Tot deze bij den heropbloei en de moderniseering van de stad op hun beurt de plaats moesten ruimen voor mondaine winkelhui zen. Voorheen liep de Meir dood tegen de vestin gen langs de smalle Leysstraat toen nog Meirstege genaamd. Toen de spoorweg gelegd werd en een klein station buiten de stadsomheining gebouwd werd, verkreeg de straat een verbinding met het station bij middel van de Statiepoort (aan de hui dige Teniersplaats). Deze poort verdween bij de slooping van de vestingen. Dit alles wat de weg naar het Oosten betreft. Maar dan was en is er nog immer de groote weg naar Mechelen, dus naar de Mechelsche Poort, eenerzijds langs de Korenmarkt, Kammenstraat, Vleminckxveld, anderzijds langs de Huidevetter straat, Gasthuisstraat en Mechelsche Plein. En, 29

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 34