bestuur, dat de oude gebouwen overnam, een nieuw St Jacobs-Gasthuis of Tehuis voor Ouden van Dagen gebouwd kon worden aan de Burge meester Knappertlaan, dat aan moderne eischen voldoet. Het Kantongerecht. In de jaren 18031804 liet de industrieel C. Nolet, die later maire van Schiedam zou zijn, door den reeds genoemden architect Giudici aan de Lange Haven no. 65 een woonhuis bouwen, waarbij geen kosten ontzien werden. De bekwame bouwmeester slaagde er in een pand te bouwen in Lodewijk XVI stijl, dat in- en uitwendig een buitengewoon fraai aanzien gaf. Voor den baksteenen gevel, die een in bergsteen versierde middentravee heeft, verleent een hooge dubbele stoep toegang tot de deur, boven welks bovenlicht een kop omgeven door vruchten ge beeldhouwd is. Een tweetal gebeeldhouwde hard- steenen lantaarndragers staan op de uiteinden van de stoep. Links van het huis is een poort, waarvan de baksteenen posten bekroond worden door vazen. Inwendig ziet men in den marmeren gang met lambriseering een gesneden trapleuning met lan taarnhouder. Van de verschillende kamers, die versierd zijn met stuczolderingen en marmeren schoorsteenmantels, gesneden friesen en deuren, grauwtjes, en een plafond versierd door P. Tossa, is de achterzaal, die dienst doet als zittingzaal van het Kantongerecht, het fraaist. Deze heeft een rijk versierde zoldering, terwijl de wanden door halve zuilen en pilasters verdeeld zijn in vakken, welke een fraai versierde fries dragen. Het gebouw werd in 1908 gerestaureerddank zij 42

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 44