en aan iedere zijde vier kwartier wapens t.w.: Nassau Nassau Catzenellenbogen Chalon Vianden Oranje Dietz Genève waaronder de wapenspreuk: Je maintiendrai Nassau. Aan dezelfde zijde bevindt zich in een venster het wapen van Schiedam, in een ander dat van Vlaar- dingen, geschenken van deze kerkelijke zuster- gemeente. In de consistoriekamer, die gemaakt werd van een kapel zooals wij zagen, zijn gemetselde gewelven; in de hoeken van het kruisbooggewelf ziet men in kleuren de wapens van Dr Joan de Roy, Mr Mar- tinus den Beer, Mr Arent Vinck en Jacob Knap pert, rentmr. Boven het middelste van de drie ramen doet lofwerk vermoeden, dat hier misschien een altaar heeft gestaan; tusschen het lofwerk ziet men het later aangebrachte Schiedamsche wapen. De wanden zijn bekleed met goudleer, hetgeen een vreemd contrast vormt met de gewelven. In de kerk liggen tal Van grafzerken, waarvan som mige van beeldhouwwerk zijn voorzien; de wapen schilden werden echter in 1795 weggehakt, zoodat deze niet meer te onderscheiden zijn. Tegen een der zuilen ziet men een gedenksteen met Dorische omlijsting van marmer, waaronder de wapens van Cornelis Haga (15781654), gezant der Repu bliek in Zweden en gedurende bijna dertig jaren bij de Verheven Por te en zijn gade Aletta Brasser 15791655). Bij beide hoven heeft hij de be langen van ons land zeer bevorderd en na zijn terugkeer in het vaderland werd hij benoemd tot voorzitter van den Hoogen Raad van Holland, Zeeland en West-Friesland. 30

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 32