Op no 18 staat een gerestaureerde klokgevel en in den gevel van no 30 zien we een steentje met het jaartal 1754. Zuidwaarts van de Hoogstraat loopt de Stadhuis kade langs de kom van de Haven. De achterzijde van het Stadhuis met de daarop volgende huizen en het Delflandshuis vormen te samen, gezien van de Haven, een schilderachtig geheel. Niet zoo zeer omdat de achtergevels, behalve dan van het Delf landshuis, groote architectonische waarde hebben, doch de goede verhoudingen, welke het geheele blok kenmerken, werken daaraan mede. Bij de Wateringsche sluis, achter het Stadhuis, zien we een fraai gebeeldhouwden gedenksteen met de wapens van het Hoogheemraadschap, Dijkgraaf en Hoogheemraden van Delfland benevens de datum der stichting: 16-7-8-53. Ter weerszijden sluit een steen aan, waarin een streep is gebeiteld met inschrift, herinnerende aan den hoogen storm vloed, die het Maasstadje op 14 November 1775 teisterde. Een ander inschrift herinnert aan den vloed van 5 Februari 1895. Toen eenige jaren geleden de sluis werd verlengd, zijn deze steenen opnieuw gesteld, hetgeen vereeuwigd is door een steen met inschrift: Herplaatst bij sluisvernieu- wing/ 1933. Aan het einde van de Stadhuiskade komt men aan de Monstersche sluis, die in 1559 en 1602 werd verbeterd. Aan het eerste feit her innert een steen, waarop in Gothische letters Monster Anno 1559 aan het tweede een fraai bewerkten steen met de wapens van het Hoogheemraadschap Delfland en van de Hoogheemraden Storm, Matenes en Mierop links en Van Egmont, Oldenbarnevelt en 163

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 179