ders de godsdienstoefeningen staande volgen! Verschillende colleges wenschten echter later voor zich een eigen bank. Zoo besloot in 1642 de magistraat zich een bank te laten maken, die nog als Regeeringsbank bekend staat. In later jaren kwam er ook een bank voor de afgetreden leden van het stadsbestuur en van het Visscherij-college. Ook regenten van het Weeshuis kregen een eigen bank in 1733 op welks luifel thans twee oude scheepsmodellen, een buis en een hoeker, staan. Voor de weeskinderen was een „galderij" gemaakt in 1675, doch in verband met den orgelbouw moest deze verdwijnen, waarom in 1733 de zg. weesbanken werden geplaatst. In het schip bevinden zich geen banken. Daar ziet men lange rijen blanke stoelen, die zulk een karakteristiek aanzien aan de kerk geven en wier verdwijnen zeer veel schade aan het voorkomen zou doen. Een drietal groote borden breken de groote vlak ken der witte muren. Het Visscherij-bord is wel het mooiste en geeft behalve eenige zeegezichten, ook een gezicht op Maassluis, met een der oudste afbeeldingen van de kerk en de afbeeldingen van tal van soorten zeevisch, die tevens vermeld wor den in het gedicht, dat op het bord is geschilderd. Uit het op het bord voorkomende jaartal weten we, dat het van 1649 dateert en dat, zooals onder 't gedicht staat, D'visschery van Maassluys Hier dees' vereeringh geeft Ter Eeren van Gods huys Die 't all gegeven heeft. Genoemd gedicht is te merkwaardig dan dat ik het hier onvermeld zou laten en luidt als volgt: 150

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 164