(f 4 Februari 1886) en zijn zoon Simon (f 17 October 1922) waren blijkbaar met de rederijkers geest geïnspireerd en deden voor de dichtstukken der rederijkers niet onder, waaraan herinneren hunne op plano bladen gedrukte en met een af beelding van het Stadhuis of de Vischbank ver sierde Nieuwjaars- en Zegewenschen van de Nachtwakers, Karrelieden of van de Gaslantaarn aanstekers x), die ouderen zich ongetwijfeld nog wel zullen herinneren. Ten slotte bevinden zich in het museum nog een tweetal steenen, die de aandacht vragen. Een is afkomstig van het pand Kortedijk 19; hierop komen 2 gele sterren voor, van onderen vergezeld van 4 roode loopende honden, waaronder een klok of bel, links vergezeld van de letters F.C.C.V., rechts 17 D.D.V.W. 00. De tweede steen werd gevonden op den zolder van het stadhuis en het is de vraag, of we hier met een gevelsteen te doen hebben, dan wel met een ge deelte van een uitvoeriger gevelversiering, die lang geleden verdween. Op deze steen staat binnen een gebeeldhouwde renaissance cartouche: Geschiet u spijt gedocht en lijt met sinnen ghebrooken want het sal tsyner tit al sondar strijt wel worden gewroken. De aandachtige beschouwer zal ongetwijfeld hier en daar nog wel een oude klok-, trap- of tuitgevel ontdekken, hetzij in baksteen of gepleisterd, doch het zijn alle eenvoudige gevels die over bleven, welke geen bizondere pretentie hebben. De Bibliotheek over Vlaardingen ten Gemeente-Archieve bezit eene verzameling van deze nieuwjaarswenschen, waar van men bij particulieren ook nog weieens exemplaren aantreft. 118

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 128