de Haven naar de Delftsche Vaart. Deze sluis draagt zoowel aan de HaVen- als aan de Vaartzijde als versiering de wapens van het Hoogheemraad schap Delfland en die van den dijkgraaf en hoog heemraden. Aan de havenzijde ziet men een dubbelkoppige adelaar, beladen met het wapen van Delfland en omgeven door de wapens van W. van der Hoeff, A. van Schagen, A. van Duin, W. van Winssen, W. van Zeventer, J. van de Graef, A. van Reest en C. Soetens, met het jaartal 1639, het stichtingsjaar. Aan de zijde van de Delftsche Vaart zien we het bekende wapen van Delfland met de geschaakte kwartieren, met kroon, rijksappel en kruis en omgeven door de wapens van W. van der Hoeff, A. van Schagen, A. van Wassenaer, W. S. T. van der Wiele, A. van der Mijle, Mr J. Meerman, Mr G. de Jong en C. Soetens, waaronder in vergulde letters „Delf land' en het stichtingsjaar „1653". Boven den ingang aan de Havenzijde bemerken we nog een marmeren steentje, waarop een streep is aangebracht en het opschriftVloed van den 5 Febr. 1825. Dit steentje herinnert aan dezen bui tengewoon hoogen vloed; in de Zomerstraat en in de Landstraat ziet men eveneens dergelijke her inneringssteentjes Op de Hoogstraat no 11 staat men voor een weinig in het oog vallend huis met eenvoudigen bakstee- nen gevel, waaraan voor de Vlaardingers allerlei herinneringen zijn verbonden. In dit huis, tegen over de R.K. Kerk, zetelde jaren lang de Vlaar- dingsche Rederijkerskamer d'Akerboom, wier in 1611 hier ter stede gehouden landjuweel met de daarvan afkomstige blazoenen reeds vermeld wer den bij de beschrijving van het stadhuis. In het jaar 1858 werd in dit huis een schilderszaak geves tigd. De stichter hiervan, Hugo Maarleveld 117

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 127