1912" herinnert er aan, dat hier ter plaatse het Jagerij-pakhuis heeft gestaan, vanwaar gedurende eenige eeuwen „de eerste haring" werd verzonden onder luid gejuich van reders en bevolking, die in dichte drommen op de kade dit jaarlijks weer- keerend schouwspel aanzagen. Op no 57 en 58 ziet men een tweetal pakhuizen, die in hun forsche zeventiende eeuwsche gevels gekoppelde deur- en raamkozijnen vertoonen. Helaas gaan de baksteenen gevels schuil onder een pleisterlaag, die een restauratie zou- rechtvaar digen. Ook in de Landstraat no 56 ziet men een dergelijke pakhuisgevel. De fraaie gevel van no 5354 met versierde deur travee, bovenlicht en kroonlijst uit het midden der 18e eeuw, doet deftig aan. Het pand werd gebouwd voor den burgemeester Abraham van der Linden, wiens wapen, de lindeboom, boven het deurlicht prijkt. De koepelkamer beneden heeft een Lode- wijk XV betimmering met overblijfsels van buffet kastjes; het plafond is geschilderd en heeft een rand van stucwerk. Boven is een betimmerde schoorsteen met schilderstuk en ook hier is het plafond geschilderd en met een stucwerkrand voor zien. Het schilderwerk is van Gerard Sanders (17021767). Verder ziet men op no 45 weder een 18e eeuw- schen gevel, die de aandacht trekt door een fraai stoephek met hardsteenen versierde borstwering in Lodewijk XV stijl; in de vestibule is een met snij werk en een klok voorziene portiek. Een der oudste gevels in de stad staat op no 38; deze heeft een gekoppelde deur en raamkozijnen, benevens ankers die het jaartal 1646 vormen. Waar de Wijnstraat, Dayer en Lijnstraat samen komen op de Westhavenkade ziet men op den hoek van laatstgenoemde straten (Lijnstraat 2) een hee- "3 o

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 121