Het gebouw, dat er stond, heeft jaren lang als huis vesting der weezen dienst gedaan, tot dat het te oud werd en door een nieuw gebouw werd vervangen, waarvan de aanbesteding plaats had op 21 April 1892. Reeds 6 Maart 1893 konden regenten en regentessen er hun eerste vergadering houden, waarna op 14 Mei d.a.v. de officieele inwijding volgde. MODERNE BOUWWERKEN Van hetgeen moderne bouwkunst vermocht, getui gen een aantal wereldlijke en kerkelijke bouw werken. Tegenover het station werd op den hoek van Parallelweg en Westhavenkade het statige „Gebouw voor den Handel" van gemeentewege gesticht in de mobilisatiejaren 19161918, ge bouwd door den toenmaligen directeur van Ge meentewerken L. H. E. van Hylckama Vlieg, dat bedoeld is als een centrum voor den handel en in 1919 in gebruik werd genomen. Aan de Westhaven kade ziet men den modernen gevel van het Post- en Telegraafkantoor, dat ontworpen werd door Ir J. G. Robbers en gebouwd door den Rijksgebouwen dienst; het werd 14 October 1939 geopend. Een viertal kerkelijke bouwwerken kwamen tot stand. Op de Hoogstraat werd in 1869 de R.K. Kerk, gewijd aan Johannes de Dooper, gebouwd naar het ontwerp van den bekenden bouwmeester Dr P. J. H. Cuypers; op 28 Maart 1910 had de inwijding plaats van de Nieuwe Kerk der Nederduitsch Hervormde Gemeente aan de Binnensingel, ge bouwd naar het ontwerp van den architect Tjeerd Kuiper te Amsterdam. Op 6 Februari 1935 werd de voor de Gereformeerde Kerk aan den Schie- damscheweg gebouwde Oosterkerk in gebruik genomen, waarvan B. W. Plooy, architect te 110

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 118